Özürlü devamsızlık 20 de kalırsa sınıfta kalınır mı?

Oksigenn

Hectopat
Abilerim ablalarim, ozurlu devamsizligim 20 gun ozursuz devamsizligim 5 gun. Simdi ben bu ozurlu devamsizligi 20 de birakirsam ya da bunu 25 gun yaparsam sorun olur mu? Ozursuz 10 ozurlu 20 yaparsam sorun olur mu? Ozurlu devamsizligin 20 olmasi sorun yapar mi?

Özürlü için bir devamsızlık sınırı bulunmuyor, özürsüz için 10 günü geçtiğinde sınıfta kalınıyor. Yani 25 gün özürlü devamsızlığınız olup, 3 gün özürsüz devamsızlığınız olsa bile kalmazsınız. Fakat genel olarak devamsızlık sınırı 30 günden ibaret.

Yani temelde 29 gün özürlü, 1 gün özürsüz devamsızlık bile yaparsınız. Ama 30 gün devamsızlık, 30,5 veya 31 güne çıktığında yine kalıyorsunuz.

Özürlü hakkınızı ekstra hak gibi düşünün eğer 20 gün yapıp doldurursanız bir daha bu hakkınızı kullanamıyorsunuz fakat sınıfta kalmanıza etki etmiyor. Sınıfta kalmak için 10 özürsüz günü aşması gerekiyor. Mesela 10,5 gün özürsüz yaptınız özürlü hakkınız kaç olursa olsun sınıfta kalıyorsunuz. Kendim tecrübe ettim.

Son düzenleme:
Özürlü hakkınızı ekstra hak gibi düşünün eğer 20 gün yapıp doldurursanız bir daha bu hakkınızı kullanamıyorsunuz fakat sınıfta kalmanıza etki etmiyor. Sınıfta kalmak için 10 özürsüz günü aşması gerekiyor. Mesela 10,5 gün özürsüz yaptınız özürlü hakkınız kaç olursa olsun sınıfta kalıyorsunuz. Kendim tecrübe ettim. Özürlü devamsızlığınız 20'den yukarıya çıkamaz bu arada.
Özürlü devamsızlığın sınırı yok. Yanlış bilgi. İstersen 27 gün özürlü 3 gün özürsüz yap yine geçersin.

Abilerim ablalarim, ozurlu devamsizligim 20 gun ozursuz devamsizligim 5 gun. Simdi ben bu ozurlu devamsizligi 20 de birakirsam ya da bunu 25 gun yaparsam sorun olur mu? Ozursuz 10 ozurlu 20 yaparsam sorun olur mu? Ozurlu devamsizligin 20 olmasi sorun yapar mi?
29.5 özürlü 0.5 özürsüz yapsan da kalmazsın.

Özürlü devamsızlığın sınırı yok. Yanlış bilgi. İstersen 27 gün özürlü 3 gün özürsüz yap yine geçersin.

Yeni mi değişti bu? Ben 2-3 sene önce lisedeyken 20 özürlü 10 özürsüz hakkımız vardı hatta benim özürlüm 20 oldu diye geçirememiştim daha fazla.

Geri
Yukarı