Office 2007 "Word, geçerli kullanıcı için yüklenmemiş" hatası

Office 2007 Ev ve Öğrenci sürümü kullanıyoruz. Fakat 2 tane HDD kullandığım zaman 2. sıradaki HDD'de bulunan Windows'u yeniden başlattığım zaman 1. sıradaki HDD etkinleşip Windows'u başlatmaya çalıştığı zaman mavi ekran hatası verdi ve ben bu forumdaki kurtarma yöntemini seçtim. Hani Windows kurulum DVD'sinden onarma vardır, işte oradaki komut sistemi ile diskleri yeniden yapılandırma ve harf atama yaptım. Yani yeniden başlatma sonrası açılması istenen 2. sıradaki HDD'de bulunan Windows değil de yanlışlıkla 1. sırada bulunan HDD'deki Windows çökmüştü ve hep yeniden başlatma hatası veriyordu. İşte bu durumu düzelttim.

Asıl soruna gelelim; Office Word belgesi ''Komut bir iletişim kutusu açık olduğundan çalıştırılamadı. Devam etmek için Tamam'ı tıklatın ve açık iletişim kutularını kapatın'' hatası çıktı, ardından ise ''Microsoft Office Word, geçerli kullanıcı için yüklenmemiş. Lütfen uygulamayı yüklemek için kur programını çalıştırın.'' hatası çıktı. Ben Administrator hesabını açarak Administrator hesabından Office programlarını sorunsuzca açabiliyorum; fakat asıl kullandığımız kullanıcı hesabından bu hataları alıyorum.

Bu hatanın çözümünü sizlerden rica ediyorum. Ayrıca hem Office kurulum medyasını takıp onar komutu vermeme rağmen düzelmedi hemde silip tekrar yüklememe rağmen düzelmedi.

Son düzenleme:
Bu hata iki sebepten kaynaklanıyor:
  • Opa12.dat dosyasına erişim sorunu.
  • Korsan kullanılan Office 2007'yi güncellemek.
İkinci için destek vermediğimizden dolayı ilkinin çözümünü yazacağım:

1. Yönetici hesabı kullanarak bilgisayara giriş yapın.
  2. Microsoft Windows Gezgini'ni başlatın
  3. Klasör Seçenekleri'ni açın.
  4. Görünüm sekmesine girin.
  5. Altında Gizli dosya ve klasörler seçenğine tıklayın ve Gizli dosya ve klasörleri göster deyin.
  6. Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle onay kutusunu tıklatıp temizleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  7. Aşağıdaki klasörü açın: C:\Kullanıcılar\[Kullanıcı Adınız]\AppData\Microsoft\Office\Data\
  8. Opa12.dat dosyasını sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
  9. Güvenlik sekmesine gelin.
  10. Gelişmiş'e tıklayın.
  11. İzinler sekmesine gelin.
  12. İzin girdileri listesinden Herkes'i seçin ve Düzenle deyin.
  13. Tam Kontrol onay kutusunu seçin.
  14. Üç kez Tamam'a tıklayın.
Sorun devam ederse daha güncel bir Office sürümüne geçin.

Dediklerinizin hepsini adım adım yaptım fakat C:\Kullanıcılar\[Kullanıcı Adınız]\AppData kısmına kadar geldim. Maalesef Appdata klasöründen sonraki kısımda Microsoft yoktu sadece Local, Locallow ve Roaming klasörleri vardı. Bunların hepsini hem Administrator hemde diğer kullanıcı adında denedim.
Tekrar format atmayı düşünüyorum Office programının sorunsuz çalışması için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı