Office 365/2019 Almaya Değer Mi?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Şu anda Office 2007 kullanıyorum. Öyle fazla belgelerle uğraşan bir insan değilim. Sadece bazen ablalarım gelip çıktı almamı istiyorlar, o zaman kullanıyorum.
OneDrive'ı da pek fazla kullanmıyorum.
Bu konuda birkaç tane sorum olacak.
  1. Siz olsanız kendi durumunuzda Office 2019 veya 365 alır mıydınız? (Kendi kullanım şeklinize göre diyorum)
  2. Office 365 aboneliğiyle birlikte 1TB OneDrive depolama alanı veriliyor fakat merak ettiğim bir konu var. OneDrive bulut tabanlı bir depolama servisi yani internet üzerinden çalışıyor. OneDrive ADSL internet ile doğru düzgün kullanılabilir mi? (Hattımız da biraz sıkıntılı, 0.47 Mbps Upload hızı gördüm en fazla)
  3. Office 2007 hala kullanılabilir mi?
Ben olsam Office 2019 veya Office 365 almazdım çünkü fazla Office programlarıyla uğraşan bir insan değilim. Dediğim gibi en fazla ablalarım falan çıktı almak için geliyor, o zaman açıp çıktıyı alıp kapatıyorum. Ancak esas merak ettiğim konu, Office 2007'nin hala kullanılabilir olup olmadığı.

Ben size mevcut internet hızınıza bulut depolamayı önermiyorum. Office 365 PowerPoint ve diğer özellikleri çok güzel. Yenilik açısından gayet güzel. Alınabilir.

Anlaşılan Office programlarında güncellemeler Windows güncellemeleri gibi değil. Windows güncel olmayınca birçok sıkıntı yaşanabilirken Office isterse 12-13 senelik bir sürüm kullanılsın, yine de sorun olmuyor. Yeni sürümler sadece eskinin üstüne biraz makyaj yapılmış ve 1-2 tane özellik eklenmiş hali gibi geliyor bana. 2016 bile kullandım ama en hafif Office sürümünün 2007 olduğuna karar verdiğim için uzun zamandır 2007 kullanıyorum.

Öğrenci mailiniz varsa Office 365'i ücretsiz kullanabilirsiniz.
Maalesef henüz üniversiteye geçemedim. Eğer geçersem düşünebilirim ama sanmıyorum, 2007 yetiyor bana.

Bunun yerine WPS Office de kullanabilirsin.
Yok ya, Office 2007 yetiyor bana. Zaten 2019 veya 365 almayı da düşünmüyordum, ama kafama takılan noktalar vardı. @arda662 mevcut internet bağlantımla OneDrive'ın da kötü olacağını söyleyince artık tamamen vazgeçtim.
Ya zaten anlamadığım bir nokta var. Microsoft sürekli çevrimiçi hesap kullanın diyor fakat övdüğü hizmetlere baktığım zaman OneDrive gibi bulut tabanlı hizmetleri görüyorum. Microsoft hiç Türkiye'deki kullanıcıların çoğunluğunun ADSL kullandığını bilmiyor mu anlamıyorum. ADSL ile OneDrive kullanmak tam bir işkence. Upload sürelerinin uzun olmasını geçtim, Upload sırasında hiçbir şekilde başka bir internet tabanlı işlemi çalıştıramıyorsunuz çünkü ADSL'de maalesef sinyaller tek taraflı olarak iletiliyor. Aynı anda hem Upload hem de Download yapılamıyor. Gerçi Turkcell Superbox ile bu sorunlar biraz çözülmeye çalışılıyor fakat yine de ucuz, sağlam ve çoğu yerde kullanılabilir bir altyapı olmadan bu servisleri verimli kullanabilmek zor. Çünkü Superbox oldukça pahalı.
Bugüne kadar birçok Office sürümü kullandım. Gerek 2010, gerek 2007, gerek 2013, gerek 2016, gerek 2003 kullandım fakat en hafif ve uyumlu Office sürümünün 2007 olduğunu gördüm. Diğer sürümler (özellikle de 2013 ve sonrası) 2007'ye göre oldukça ağır. Yani lisanslı yeni sürüm Office bile benim için eski sürüm Office'den kötü olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı