OGUZHAN UGUR-GOAL hazır sistem alınır mı?

Elite'yi mi diyorsun? Bence RX7700 daha iyi. 4060 Ti de 8 GB VRAM yetersiz.
Hocam biraz önce bedava dediniz keşke alsaydınız diyordunuz şimdi yetersiz diyorsunuz.
Biri AMD, diğeri NVIDIA. İkisinin de birbirine has teknolojileri var. Performans olarak RX7700 biraz daha önde fakat sırf 8GB diye RTX 4060Ti tercih edilmeme sebebi olamaz diye düşünüyorum. Tercih meselesi diyelim ozaman.

4060Ti 8GB ile 16GB versiyonu arasında performans anlamında birbirlerine çok yakınlar.

Hocam biraz önce bedava dediniz keşke alsaydınız diyordunuz şimdi yetersiz diyorsunuz.
Biri AMD, diğeri NVIDIA. İkisinin de birbirine has teknolojileri var. Performans olarak RX7700 biraz daha önde fakat sırf 8 GB diye RTX 4060 Ti tercih edilmeme sebebi olamaz diye düşünüyorum. Tercih meselesi diyelim o zaman.

4060 Ti 8 GB ile 16 GB versiyonu arasında performans anlamında birbirlerine çok yakınlar.

16 GB VRAM ile 8 GB VRAM birbirine çok mu yakın? Gerçekten mi? Bir de o sistem sadece 4060 Ti içermiyordu. 1TB SSD, 14400 işlemci, bunlara 28bin biçecek 2.el bulamazsın.
Dediğiniz gibi tercih meselesi ama hem işlemci hem de ekran kartı bence diğerinde daha iyi.

16 GB VRAM ile 8 GB VRAM birbirine çok mu yakın? Gerçekten mi? Bir de o sistem sadece 4060 Ti içermiyordu. 1TB SSD, 14400 işlemci, bunlara 28bin biçecek 2.el bulamazsın.
Dediğiniz gibi tercih meselesi ama hem işlemci hem de ekran kartı bence diğerinde daha iyi.
Arada ne kadar fark olacaktı ki?
Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz, kanıtlar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arada ne kadar fark olacaktı ki?
Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz, kanıtlar mısınız?
İleride çok daha fazla vram kullanımı isteyen oyunlar gelecek o zaman yavaştan yetersiz kalacak. Elde 16gb varken neden 8i tercih edeyim? Okuduğum bir çok kullanıcı deneyimi 8gb vram in kartın performansını göstermeye yeterli olmadığını söyler yönünde. Sen şimdiye bakıyorsun. Ben geleceğe dönük bakıyorum.
Buarada kimseye bunu alma ya da muhakkak 16gb vram olanı al demiyorum. Sadece sabah çıkan sistemin uygun olduğunu düşünüyorum.
İstersen 4060ti al istersen başka AMD kartı. Para senin paran.

İleride çok daha fazla vram kullanımı isteyen oyunlar gelecek o zaman yavaştan yetersiz kalacak. Elde 16gb varken neden 8i tercih edeyim? Okuduğum bir çok kullanıcı deneyimi 8gb vram in kartın performansını göstermeye yeterli olmadığını söyler yönünde. Sen şimdiye bakıyorsun. Ben geleceğe dönük bakıyorum.
Şimdi oldu işte. Anlatmak istediğiniz şeyi eksik yazınca farklı anlaşılıyor.

Birde i5 14400F işlemcisi ve 1TB ssd olması sistemi ayrı ve üstün kılan bir durum yoktur ki.
7500F ve i5 14400F'in oyunlarda ki performansı biribirlerine çok yakın. 2. el bile bulamazsınız yazmanız biraz abartı olmuş. Ssd'si nin 500Gb fazla bir alanı var sadece. Üstelik ileriye dönük alınacaksa AM5 soket alınır kesinlikle. LGA1700 bitiyor artık, Intel yeni sokete geçecek. 14400F'den sonra, yükseltme yapıldığında, üstüne koyabileceğin kaç tane model kalacakki?

Şimdi oldu işte. Anlatmak istediğiniz şeyi eksik yazınca farklı anlaşılıyor.

Bir de i5 14400F işlemcisi ve 1TB SSD olması sistemi ayrı ve üstün kılan bir durum yoktur ki.
7500F ve i5 14400F'in oyunlarda ki performansı biribirlerine çok yakın. 2. el bile bulamazsınız yazmanız biraz abartı olmuş. SSD'sinin 500GB fazla bir alanı var sadece. Üstelik ileriye dönük alınacaksa AM5 soket alınır kesinlikle. LGA1700 bitiyor artık, Intel yeni sokete geçecek. 14400F'den sonra, yükseltme yapıldığında, üstüne koyabileceğin kaç tane model kalacakki?

" 4060 Ti de 8 GB VRAM" demiştim sanırım oradaki "de" yi kaçırdınız ondan farklı anlaşıldı. Oyunların artık 50-60 GB olması normal bir şey oldu. 500GB fazla bir alan SSD hayat kurtarır. Tabii şart değil ama o bütçe içerisinde olması bence avantaj.
Bugün hazır sistemlerde SSD yükseltmek istediğinde +1500TL fazla ödemen gerekiyor.
Sanırım dilimi ısırdığım yere geldik işlemciler konusunda hala cahilim. AMD'nin işlemcilerinin daha tercih edilebilir olduğunu biliyorum ama yeni çıkmış bir model bu kadar kısa ömürlü olacağını beklemiyordum.

" 4060 Ti de 8 GB VRAM" demiştim sanırım oradaki "de" yi kaçırdınız ondan farklı anlaşıldı. Oyunların artık 50-60 GB olması normal bir şey oldu. 500GB fazla bir alan SSD hayat kurtarır. Tabii şart değil ama o bütçe içerisinde olması bence avantaj.
Bugün hazır sistemlerde SSD yükseltmek istediğinde +1500TL fazla ödemen gerekiyor.
Sanırım dilimi ısırdığım yere geldik işlemciler konusunda hala cahilim. AMD'nin işlemcilerinin daha tercih edilebilir olduğunu biliyorum ama yeni çıkmış bir model bu kadar kısa ömürlü olacağını beklemiyordum.
14400F'in soketi LGA1700. Intel artık bu soketi bitiriyor yeni bir soketle devam edecek. Yükseltmw yapılmak istenildiğinde, bu işlemcinin üstüne yeni anakartda alınması gerekecek.
Amd de ise AM5 soket bulunmakta ve şu anda en güncel soketlerinden.
Amd bu seriye yeni geçti sayılır ve uzunda bir süre bu soket ile devam eder diye tahmin ediyorum. Yani ileriye dönük sistem alıncaksa ya bekleyip Intel'in yeni soketli işlemcilerinden alınması lazım yada beklemeden direk Amd'nin AM5 soketli işlemcilerinden sistem alınması lazım.

Eğer sizi yanlış anladıysam kusura bakmayın sizde. Konuyu biraz fazla uzattık.

Yeni konular

Geri
Yukarı