Okul arkadaşı nereye şikayet edilir?

swynZz

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
9400 gt i5 4460 8 gb ram 240gb ssd gigabyte h81m s2v anakart
Bugün okulda futbol oynarken bel altıma top geldi yere kıvrıldım. Arkadaşım benimle dalga geçmeye başladı bende sinirlendim laf ettim. Önceden de hep zorbalayıp dalga geçerdi yeri gelir boyum yeri gelir futbol oynayışım. Kendisi de benden kötü aslında acınası. Bir de bizim sınıftan bir kıza TikTok'tan fake bir hesaptan yazmıştı bana iftira attı. Birinden hoşlanıyor diye ve bizim sınıftan başka kızın fotoğrafını kullandı. Elimde onun olduğunu kanıtlayan bir sürü kanıt var. Nereye şikayet edebilirim? Sınıf rehber hocama söyledim ilgilenmedi. Ne yapacağım? Uyarı yersemde yazamam haberiniz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün okulda futbol oynarken bel altıma top geldi yere kıvrıldım. Arkadaşım benimle dalga geçmeye başladı bende sinirlendim laf ettim. Önceden de hep zorbalayıp dalga geçerdi yeri gelir boyum yeri gelir futbol oynayışım. Kendisi de benden kötü aslında acınası. Bir de bizim sınıftan bir kıza TikTok'tan fake bir hesaptan yazmıştı bana iftira attı. Birinden hoşlanıyor diye ve bizim sınıftan başka kızın fotoğrafını kullandı. Elimde onun olduğunu kanıtlayan bir sürü kanıt var. Nereye şikayet edebilirim? Sınıf rehber hocama söyledim ilgilenmedi. Ne yapacağım? Uyarı yersemde yazamam haberiniz olsun.
Dostum zorbalar gerçekten can sıkıcı hal alabiliyor. Yakın bir öğretmenin varsa ona başvur ilgilenmesseler aileni alıp müdür yardımcısına git direkt sorunu kökten hallederler.

Tutanak tutun hocam.

Müdür yardımcısı ne yapabilir?

Daha ağır bir şeyler var mı?

Hocam bir açığını bulup tehdit edebilirsiniz.
Veya ailenizle bu konuyu tartışıp ailenizle beraber müdür yardımcısına bu konuda şikayetçi olduğunuzu ve karşı tarafın velilerinin bilgilendirilmesini isteyebilirsiniz karşı tarafın velisiyle buluşup bu davranışlar nedeniyle dava açıcağınızı söyleyip göz korkutabilirsiniz muhtemelen o çocukta davranışlarını sonlandırır.

Müdür yardımcısı ne yapabilir?

Daha ağır bir şeyler var mı?
Eğer kanıtın varsa işlem başlatıp okuldan uzaklaştırma vb. cezalar almasını sağlayabilirsin.

Hocam bir açığını bulup tehdit edebilirsiniz.
Veya ailenizle bu konuyu tartışıp ailenizle beraber müdür yardımcısına bu konuda şikayetçi olduğunuzu ve karşı tarafın velilerinin bilgilendirilmesini isteyebilirsiniz karşı tarafın velisiyle buluşup bu davranışlar nedeniyle dava açıcağınızı söyleyip göz korkutabilirsiniz muhtemelen o çocukta davranışlarını sonlandırır.
Hocam karşı taraf ile iletişime geçmesini doğru bulmuyorum, olumsuz bir davranışla iletişimi kast ediyorum.

Bundan çok rahatsız oluyorsan veya hep dalga geçiyorlarsa idareye söyle veya durum ilerlerse müdüre söyle.

Spor boks yapın uğraşmayı bırakır diye düşünüyorum dövmek için değil zorbalanmayacak biri olduğunuzu kanıtlar bir de sağlıklı ama uzun sürecek.

Boyum 142 kilom 36 13 yaşındayım pek sanmıyorum

Geri
Yukarı