Okul Okumalı Mıyım?

Daha fazla  
Şuan lise sonuncu sınıfım. Aktif olarak ilerlettiğim bir borsa işim var ayrıca e-ticaret ve yazılım mühendisliği işlerinde de gelişmek istiyorum. Bu işlerden cebime param giriyor fakat ailem tarafından 4 yaşımdan beri kulağıma durmadan uğrayan bir laf var "Okul Okursan Bir Adım Önde Olursun". Bu sözü dikkate alıyorum fakat benim işlerimi ilerletmem için zamana ihtiyacım var ve gün içinde okula çok fazla zaman harcadığımın farkındayım. Çok arada kalıyorum, Günümün birçok saatini okula harcamamın yanı sıra ödevler ve soru çözümler de yapmam gerekiyor para kazandığım işlere vaktim kalmıyor eğer iki işi de idare etmeye çalışırsam gün içinde nefes almaya vaktim bile olmuyor. Tanıdıklarıma danıştığım zaman "Ya Okumayıp O İşlerine Odaklanacaksın, Yada Okuyup 4 Sene Evveline Bakacaksın" yanıtını alıyorum.
Şuan yaptığım ek işlerden gelirim fazla ve işimi severek yapıyorum. Çok arada kalıyorum, son güvenerek danıştığım site burası şimdiden teşekkürler.

Şuan lise sonuncu sınıfım. Aktif olarak ilerlettiğim bir borsa işim var ayrıca e-ticaret ve yazılım mühendisliği işlerinde de gelişmek istiyorum. Bu işlerden cebime param giriyor fakat ailem tarafından 4 yaşımdan beri kulağıma durmadan uğrayan bir laf var "Okul Okursan Bir Adım Önde Olursun". Bu sözü dikkate alıyorum fakat benim işlerimi ilerletmem için zamana ihtiyacım var ve gün içinde okula çok fazla zaman harcadığımın farkındayım. Çok arada kalıyorum, Günümün birçok saatini okula harcamamın yanı sıra ödevler ve soru çözümler de yapmam gerekiyor para kazandığım işlere vaktim kalmıyor eğer iki işi de idare etmeye çalışırsam gün içinde nefes almaya vaktim bile olmuyor. Tanıdıklarıma danıştığım zaman "Ya Okumayıp O İşlerine Odaklanacaksın, Yada Okuyup 4 Sene Evveline Bakacaksın" yanıtını alıyorum.
Şuan yaptığım ek işlerden gelirim fazla ve işimi severek yapıyorum. Çok arada kalıyorum, son güvenerek danıştığım site burası şimdiden teşekkürler.
Okul okuyun. Okumayıp ek işleriniz patlarsa elinizde en azından bir diploma olur. Ayrıca üniversite dersleri lise kadar çok zaman almıyor.

Okul okuyun. Okumayıp ek işleriniz patlarsa elinizde en azından bir diploma olur. Ayrıca üniversite dersleri lise kadar çok zaman almıyor.
Öncelikle yardımınız için teşekkürler. Benim korkumda aslında tam anlamıyla bu. E-Ticaret ve Borsa çok riskli ve şans işleri eğer bu işleri ilerletip de patlarsam, okul okuduğum için en azından asgari ücret çalışacak iş bulurum düşüncesindeyim. Tekrardan teşekkürler bunu bir düşüneceğim

Liseyi bitirin en azından. Üniversite için istediğiniz zaman sınava girersiniz.
Yardımınız için teşekkürler

Şu an lise sonuncu sınıfım. Aktif olarak ilerlettiğim bir borsa işim var ayrıca e-ticaret ve yazılım mühendisliği işlerinde de gelişmek istiyorum. Bu işlerden cebime param giriyor fakat ailem tarafından 4 yaşımdan beri kulağıma durmadan uğrayan bir laf var "okul okursan bir adım önde olursun". Bu sözü dikkate alıyorum fakat benim işlerimi ilerletmem için zamana ihtiyacım var ve gün içinde okula çok fazla zaman harcadığımın farkındayım. Çok arada kalıyorum, günümün birçok saatini okula harcamamın yanı sıra ödevler ve soru çözümler de yapmam gerekiyor para kazandığım işlere vaktim kalmıyor eğer iki işi de idare etmeye çalışırsam gün içinde nefes almaya vaktim bile olmuyor. Tanıdıklarıma danıştığım zaman "ya okumayıp o işlerine odaklanacaksın, ya da okuyup 4 sene evveline bakacaksın" yanıtını alıyorum.
Şu an yaptığım ek işlerden gelirim fazla ve işimi severek yapıyorum. Çok arada kalıyorum, son güvenerek danıştığım site burası şimdiden teşekkürler.

İnsanlar sorduğunda "lise terk" mi diyeceksin? Sonuncu sınıfı da bitir en azından.

Lise tartışmaya açık bile değil fakat üniversite sırf okumuş olmak için okuma, güzelce hazırlanıp iyi bir bölüm tutturmaya bak (okumaktan keyif alıp, zorlama olmayacak bir dal). Onun haricinde sırf üniversite mezunuyum demek için saçma sapan bölümlerde zamanını harcama. Kendini geliştiren insan zaten bir şeyler elde edebiliyor. Madem şu an yaptığın şeyleri seviyorsun, bırakma fakat okuluna da zaman ayır.

Yeni konular

Geri
Yukarı