Okul ve aileden dolayı psikolojim çok kötü

Ailem çok fazla karışıyor. Odada sakin sakin şarkı dinliyorum, (zaten okuldakilerden psikolojim bozuk), odaya aniden dalmalar, moralimi düşürmeler, küfür etmeler, eziklemeler, odadaki pisliklere laf etmeler ve daha fazlası gerçekten çok zoruma gidiyor, seneye üniversiteyi kazanırsam ilk işim arkadaş bulmak. Birkaç yıl arkadaş evinde kalmak istiyorum yoksa bunlar bana kafayı yedirecek, bir de okulumu değiştirtmediler meslek lisesine gidiyorum karşıda meslek lisesine nakil aldırtmıştım direk daha 1 gün gitmeden nakilimi zorla aldırttılar aynı sınıfa bu sefer daha komik duruma düştüm. Sınfıtakilerden aynen şu şekilde diyorlardı; ne oldu burada kız yok diye mi gittin hahaha zaten sana kimse bakmaz gibisinden. Aslında kız için elbette gitmedim, bu okulda ben aşırı derecede zorbalık gördüm ve bu sene yine göreceğim bu da psikojimi mahvediyor. Her gün bu karaktersizlikleri düşünmekden bıktım o yaşanılanları unutmak elde değil, dershaneye giderken sürekli bunları düşünmekten derslere odaklanamıyorum, durdukyere bir araba laf yemeler eziklenmeler karışılmalar ya adamlar yürüşüme bile güldüler gerisini siz düşünün, adamlar tamam sokakta büyümüş yaşamış kendilerini tehlikeli bir şey zannediyorlar zaten her an sınıfta tedirginlik içerisindeyim çünkü her an bir şey oluyor enseme veya kafama vurma gibisinden, çok kırıcı laflar söylüyorlar tipim ve sesim sakin olduğu için, birçoğunuz diyecek spor yap, bu saatten sonra ne anlamı var acaba zaten kalmış son senem yapsam neye yarar? 11 sınıfta 2 tane zorba okuldan gitti, bu senede, bu olayları bana yaşattıran ana kişide gitti diyorlar, inşallah gitmiştir. Az da olsa olaylar azalır en azından, zaten bu sene olmayacak kişi başlattıyordu millete gaz vermeler vs bilmediğimi zannediyor sanki, şimdi gelelim ana konuya ne olacak bu benim piskolojim gerek okuldaki rehber öğretmenle gerek hastanedeki psikiyatri doktarıyla hep sabret dediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailem çok fazla karışıyor. Odada sakin sakin şarkı dinliyorum, (zaten okuldakilerden psikolojim bozuk), odaya aniden dalmalar, moralimi düşürmeler, küfür etmeler, eziklemeler, odadaki pisliklere laf etmeler ve daha fazlası gerçekten çok zoruma gidiyor, seneye üniversiteyi kazanırsam ilk işim arkadaş bulmak. Birkaç yıl arkadaş evinde kalmak istiyorum yoksa bunlar bana kafayı yedirecek, bir de okulumu değiştirtmediler meslek lisesine gidiyorum karşıda meslek lisesine nakil aldırtmıştım direk daha 1 gün gitmeden nakilimi zorla aldırttılar aynı sınıfa bu sefer daha komik duruma düştüm. Sınfıtakilerden aynen şu şekilde diyorlardı; ne oldu burada kız yok diye mi gittin hahaha zaten sana kimse bakmaz gibisinden. Aslında kız için elbette gitmedim, bu okulda ben aşırı derecede zorbalık gördüm ve bu sene yine göreceğim bu da psikojimi mahvediyor. Her gün bu karaktersizlikleri düşünmekden bıktım o yaşanılanları unutmak elde değil, dershaneye giderken sürekli bunları düşünmekten derslere odaklanamıyorum, durdukyere bir araba laf yemeler eziklenmeler karışılmalar ya adamlar yürüşüme bile güldüler gerisini siz düşünün, adamlar tamam sokakta büyümüş yaşamış kendilerini tehlikeli bir şey zannediyorlar zaten her an sınıfta tedirginlik içerisindeyim çünkü her an bir şey oluyor enseme veya kafama vurma gibisinden, çok kırıcı laflar söylüyorlar tipim ve sesim sakin olduğu için, birçoğunuz diyecek spor yap, bu saatten sonra ne anlamı var acaba zaten kalmış son senem yapsam neye yarar? 11 sınıfta 2 tane zorba okuldan gitti, bu senede, bu olayları bana yaşattıran ana kişide gitti diyorlar, inşallah gitmiştir. Az da olsa olaylar azalır en azından, zaten bu sene olmayacak kişi başlattıyordu millete gaz vermeler vs bilmediğimi zannediyor sanki, şimdi gelelim ana konuya ne olacak bu benim piskolojim gerek okuldaki rehber öğretmenle gerek hastanedeki psikiyatri doktarıyla hep sabret dediler.

Hocam bende okul yüzünden çok derin ve psikolojik anlamda etkilendim depresyon olarak çok kötü yerlerdeyim öncelikle1 yılın kalmış dayan derim benim daha 2 yılım var kendine kafana yakışan bir okul arkadaşı bul onunal takılın insanları dert etmeyin bu çok zor biliyorum ama yapacak bir şey yok dayanacaksınız okuldan eve dönünce vakit ayıracak bir şey bulun yazmışsınız spora gitsem ne yzar diye ama hiç öyel demeyin bir spora gidin oradaki hayatla tanışın derim hem mental anlamda hem vicut geliştirme anlamında sağlam bir işlevi var.

Sporu vucut yaptım kimse laf atamaz olarak duşunmeyin mental açıdan olsun dışarıdan bakıldığında olsun özguveniniz artıyor boksa gureşe falan yazılın en azından katlanmak zorunda kalmazsınız daha fazla. evde fazla durmayın tenefuste onlara fazla yaklaşmayın bir arkadaş edinin full onla taklın.

Açık liseye aldırabilirsin. derslerimi hep 50 ye yakın getirip kalmaya yakınken son senemi açıktan okuyup izmir ekonomiden tam burs aldım.

Hocam arkadaş arıyorsanız arkadaşınız olabilirim :))))

Merhaba benim de senin yaşadıklarına benzemese de zaman zaman sıkıntılı durumlarım oldu, ama bunları bir süre sonra aileme açılıp anlatmamla çözüme kavuşturduk. Öncelikle sana sormak istediğim şey hiç konuşmayı denedin mi? Annenle olsun babanla olsun veya okul rehberiyle, müdürüyle vs. eğer denemediysen lütfen önce ailenle konuş. Bu yazdıklarını, kendi mağduriyetlerini ve sana göre onların yanlışlarını sakince ve ciddi bir şekilde anlat. Ne kadar sana zorbalık yapsalarda evlatlarısın, olayın ciddiyetini onlara geçirebilirsen, derdini anlatabilirsen seni anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum. Çoğu genç ailesiyle konuşup uzlaşmaya çalışmaktan ziyade zaten söylesemde takmayacaklar kafasıyla içine atıp geçiyor, ondan konuşmanı öneriyorum. Eğer ailenden yine olumsuz bir yanıt alırsan herhangi bir okul hocanla rehberinle bu durumu görüşmeni öneririm, bizim burada verebileceğimiz şeyler sınırlı, gerçekte konuşup içini dökebileceğin ailenle konuşabilecek birini bulman daha önemli gibi şu an. Yoksa sana açığa geç kafan rahatlar demek kolay.

İlk önerim ailenize durumu açık açık anlatmak baska liseye nakil almalarını tekrardan istemek diyelim olmadı bu kez açık lise için konuşmaya çalışın ve açık liseye gitmenizin size çok yarayacagindan bahsedin tahmin ediyorum ki sinifinizdaki ve okuldaki zorbalar yüzünden zaten dersleri asla anlamıyor ve derslere odaklanamıyorsunuz.

Mayıs'ta yazdığın yazıyı da okudum, tavsiyem garip ama intihara kalkış hatta okulda, çok riskli bir şey yapma sadece yapıyormuş gibi davran. O zaman seni ciddiye alırlar dilekçe tutturursun hiç değilse uzaklaştırma alırlar. Tecrübeyle sabit, kız halimle erkekler yüzünden yaşadım 1 hafta uzaklaştırma yediler sonra aramızı iyi tutmaya çalıştılar derste yardım isteme vesaire, sana daha da dostça yaklaşırlar bence. Sen yine yaparlarsa açığa geçersin.

Ayrıca size de asla katılmıyorum okulda intihara kalkışması büyük alay konusu olacaktır kimse intihar etmeye çalıştı karışmayalım diye bir şey demez.

Yeni konular

Geri
Yukarı