Okulda dersteyken bisikletimin tekerleğini patlattılar

haylex

Hectopat
Merhaba okula bisikletle gelip gidiyorum ben dersteyken bir öğrenci bisikletin ön lastiğini patlatmış delik 6 cm büyüklüğünde yandan patlamış 450 TL ödedim bugün müdüre söyledim fakat kamera orayı çekmiyor diyor. Zaten bisikleti alalı 1 ay olmadı bunun hakkında bir şey yapabilir miyim? O lastiği patlatan cocuğu bulmayı. (büyük ihtimal beden dersinde patlatdılar)

Geçmiş olsun, hiç kimse kaçamaz her zaman bir iz vardır. Kasten yapıldığından eminsen eğer bu yapılan büyük bir suç belli ki müdür seni iplememiş, kamera orayı çekmiyor diye bir şey olamaz oraya bakıyorsa çekiyordur aksi takdirde çalışmıyordur, kameranın çalışmaması da yasak. Aileni devreye sokunca görüntüleri inceleyebilirsiniz kamera gerçekten çalışmıyorsa bununda şikayetini ayrı yapabilirsiniz. Müdürün samimiyetine ve ilgisine güveniyorsan orası ayrı.

Ayrıca bahçede nöbetçi öğretmenlerin olması gerekiyor. Okul bahçesinde bisikletler için alan varsa idareniz de bisiklete müsaade ediyorsa malını koruyamamalarından dolayı onlarında suçu var. 450 TL düşük bir rakam değil, 10 TL için bile hakkını araman gerekiyor.

Aileni de devreye sokup araştırıp kim olduğunu öğrenin, sana garezi olan şüphelendiklerini de bir gözden geçir. Daha sonra ailesinden ödeme isteyin, uğraşacağım diyorsanız da avukat tutabilirsiniz ama bu seferde yine cebinizden para çıkacak, işi uzlaşmaya getirir kabul ederlerse de karlı çıkarsınız. Kanıtlar ortada olunca zaten uzlaşmayı kabul etmeme gibi lüksleri olmaz. Bol şans kardeşim.

Geçmiş olsun, hiç kimse kaçamaz her zaman bir iz vardır. Kasten yapıldığından eminsen eğer bu yapılan büyük bir suç belli ki müdür seni iplememiş, kamera orayı çekmiyor diye bir şey olamaz oraya bakıyorsa çekiyordur aksi takdirde çalışmıyordur, kameranın çalışmaması da yasak. Aileni devreye sokunca görüntüleri inceleyebilirsiniz kamera gerçekten çalışmıyorsa bununda şikayetini ayrı yapabilirsiniz. Müdürün samimiyetine ve ilgisine güveniyorsan orası ayrı.

Ayrıca bahçede nöbetçi öğretmenlerin olması gerekiyor. Okul bahçesinde bisikletler için alan varsa idareniz de bisiklete müsaade ediyorsa malını koruyamamalarından dolayı onlarında suçu var. 450 TL düşük bir rakam değil, 10 TL için bile hakkını araman gerekiyor.

Aileni de devreye sokup araştırıp kim olduğunu öğrenin, sana garezi olan şüphelendiklerini de bir gözden geçir. Daha sonra ailesinden ödeme isteyin, uğraşacağım diyorsanız da avukat tutabilirsiniz ama bu sefer de yine cebinizden para çıkacak, işi uzlaşmaya getirir kabul ederlerse de karlı çıkarsınız. Kanıtlar ortada olunca zaten uzlaşmayı kabul etmeme gibi lüksleri olmaz. Bol şans kardeşim.

Bisiklet alanına koymuştum bisikletimi özel bir yeri var kilitlemiştim öyle patladı o zaman okulu şikayet edebilme hakkım var mıdır?

Geri
Yukarı