Okulda elektronik sigara yakalatmak disiplin sebebi mi?

Asosyal biri

Centipat
Daha fazla  
Bugün okulda öğlen arasından sonra arkadaş elektronik sigarasını bana gösterdi ben de tam alırken hoca gördü ve benimle arkadası alıp adımızı soyadımızı sınıfımızı aldı. Sonra gidin sizi cağıracaz dedi. Arkadaşım suçu üştleneceğini soyledi yerde buldum arkadaşa tam gösteriyordum diyecek ailem öğrenirse çok kötü olabilir. Hoca velimi arar mı ve disiplin cezası alır mıyım? Şu an çök kötüyüm ailemin öğenmesini istemiyorum. Yoksa elimdeki teknolojik aletleri ve harçlığımı kesebilir.

Bugün okulda öğlen arasından sonra arkadaş elektronik sigarasını bana gösterdi ben de tam alırken hoca gördü ve benimle arkadası alıp adımızı soyadımızı sınıfımızı aldı. Sonra gidin sizi cağıracaz dedi. Arkadaşım suçu üştleneceğini soyledi yerde buldum arkadaşa tam gösteriyordum diyecek ailem öğrenirse çok kötü olabilir. Hoca velimi arar mı ve disiplin cezası alır mıyım? Şu an çök kötüyüm ailemin öğenmesini istemiyorum. Yoksa elimdeki teknolojik aletleri ve harçlığımı kesebilir.
Evet uzaklaştırma alma ihtimaliniz yüksek.

Yönetmelikte tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı sadece kınama cezası gerektirir ama yönetmeliklerin ucu açık örneğin "Bağımlılık yapan zararlı maddeleri bulundurmak veya kullanmak" diye bir maddede var. Dolayısıyla ne olacağı tamamen okul yönetiminin insiyatifinde.

Bize geçen sene devletin yaptırdığı bir sunum vardı sanırım bu puf dediğiniz şey normalde Türkiye'de yasakmış. Zaten yasaklı bir madde bu yakalattınız da disipline gönderilmeniz insiyatiflerine kalmış ama bence gönderilirsiniz.

Bu arada elektronik sigara, normal sigaradan daha zararlı bir şey.

Lisedeyken daha yeni aldığım paketi teneffüste hoca almıştı pakete ismimi ve sınıfımı yazdı o günden sonra hocayı bir daha görmedim.

Elektronik sigaranın sağlığa zararları hakkında kesin bilgi yok. Büyük ihtimal daha az zararlı. Hangi bilgiye dayanarak söylediniz daha zararlı olduğunu?
Yurt dışındakilerin zararları bile biliniyor. Türkiye'de ise herkes biliyordur ki çakma ürünler piyasanın neredeyse tamamını kaplıyor ve bu çakma ürünler orjinallerden de daha tehlikeli.

Buyrun;

Bu arada bildiğim kadarıyla akciğerde nefes almak için gerekli olan, akciğerin dış katmanında yer alan kaygan bir sıvıyı yok ediyor bu elektronik sigara. Bunu tamamen detaylı bir şekilde beden eğitimi öğretmenimiz anlatmıştı.

Kendisi boş bir öğretmen değil. Eski teğmen, hemşire eğitimi almış, bir çok alanda uzmanlık belgesi olan bir kişi. Tabi orada söylediklerini unuttum çok detaylı anlatmıştı.

Yurt dışındakilerin zararları bile biliniyor. Türkiye'de ise herkes biliyordur ki çakma ürünler piyasanın neredeyse tamamını kaplıyor ve bu çakma ürünler orjinallerden de daha tehlikeli.

Buyrun;

Bu arada bildiğim kadarıyla akciğerde nefes almak için gerekli olan, akciğerin dış katmanında yer alan kaygan bir sıvıyı yok ediyor bu elektronik sigara. Bunu tamamen detaylı bir şekilde beden eğitimi öğretmenimiz anlatmıştı.

Kendisi boş bir öğretmen değil. Eski teğmen, hemşire eğitimi almış, bir çok alanda uzmanlık belgesi olan bir kişi. Tabi orada söylediklerini unuttum çok detaylı anlatmıştı.
Bu makalelerin hiçbirisi bilimsel temele dayalı değil. Varsayımlar üstüne kurulu. Nikotinin zararları üzerinden tahmin yapılmış sadece.
Dediğim gibi elektronik sigaranın zararları hakkında bilgi yok. Bu yüzden karşılaştırma yapılamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı