Okulda telefona el koyulmasi

PhoenixTech

Hectopat
Persembe gunu son ders herkes telefonla ilgileniyordu bende telefona bakiyordum hoca cagirdi ve telefonu aldi. Müdür yardimcisina dilekce ile vermis. İstedigimde yuzume bile bakmayarak 15 gün alamayacagimi soyledi. Sanirim artik yeni sahibi :D her neyse bugün babam telefonu almaya gitti ona da vermemisler 15 gun beklemek istemiyorum.

Simdiden kafayi yeme durumuna geldim.

Persembe gunu son ders herkes telefonla ilgileniyordu bende telefona bakiyordum hoca cagirdi ve telefonu aldi. Müdür yardimcisina dilekce ile vermis. İstedigimde yuzume bile bakmayarak 15 gün alamayacagimi soyledi. Sanirim artik yeni sahibi :D her neyse bugün babam telefonu almaya gitti ona da vermemisler 15 gun beklemek istemiyorum.

Hocam ne kadar saçma bugün alıp yarın vermeyi falan anlarım da 15 gün ne ya. Bir tek sizinkini mi aldı herkes demişsiniz? Bizde boş derste gitmiştik kilitli dolaptan telefonları alabilir miyiz demiştik müdür yardımcısına o da alın demişti. Sonra müdür sınıfı bastı herkesin telefonu topladı. Sonra dedik izin aldık falan beni ilgilendirmez dedi 10 dakika sonra geri getirdiler telefonları.

Bunu yapmaya yetkileri vs yok abartmışlar olayı gidip kavga edip hır çıkararak alırdım ben yerinizde olsam benim telefonumu almış olsalar, polis vs. çağırıp alabilirsiniz.

Bu yasal degil hocalar mudurler ne sizin ustunuzu cantanizi arayabilir ne sizin telefonlarinizi alabilir ne de kupe makyaj vesaire gibi seylere karisabilir bunlara hakki yok.

MEB'e göre okulda bilişim araçları kullanılabilir. Dersin akışını bozmak yasak. Yani ders harici istediğiniz gibi kullanabilirsiniz, bunun yanı sıra ders içinde de dersi etkilemeyecek şekilde kullanabilirsiniz.

Babanız telefonu kalsın demiştir. Babanız da size vermediler demiştir bu kadar basit babaya telefon vermeme imkanları yok dostum.

Hocam ne kadar saçma bugün alıp yarın vermeyi falan anlarım da 15 gün ne ya. Bir tek sizinkini mi aldı herkes demişsiniz? Bizde boş derste gitmiştik kilitli dolaptan telefonları alabilir miyiz demiştik müdür yardımcısına o da alın demişti. Sonra müdür sınıfı bastı herkesin telefonu topladı. Sonra dedik izin aldık falan beni ilgilendirmez dedi 10 dakika sonra geri getirdiler telefonları.
Sadece benimkini aldi bilmiyorum belkide tek beni gormustur.

Bunu yapmaya yetkileri vs yok abartmışlar olayı gidip kavga edip hır çıkararak alırdım ben yerinizde olsam benim telefonumu almış olsalar, polis vs. çağırıp alabilirsiniz.
Hocam konusurken yuzume bak diye bagirinca tartisma cikti odasindan kovdu sinirden kendimi yiyorum evde.

Babanız telefonu kalsın demiştir. Babanız da size vermediler demiştir bu kadar basit babaya telefon vermeme imkanları yok dostum.
Babam telefonu alamadigi icin ayri tilt oldu. Kalsin dedigini sanmiyorum.

Telefonu normal şartta bir günü bırak bir ders için bile el koyulması yasal değil bu sana ait olan özel bir mal ve vermeyeceğini söylesen dahi buna karışamazlar fakat artık bu o kadar normalleşti ki hocalar bile bu yetkisinin olduğuna ciddi bir şekilde inanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı