Okullarda telefon toplama saçmalığı

Torpil, akran zorbalığı, kantin fiyatları gibi sorunlara bakmayıp milletin telefonuna, kıyafetine bakarlar anca.

Tek kafaya taktıkları şey telefon zaten. Yoksa bir Tostun kantinde 15-20 liraya satılması hiçbirinin umurunda olmaz. 2022 senesine geldik telefon yasaklamak çok garip geliyor. Derste toplanıp, tenefüste veya öğle arasında verilse herkes rahat olur zaten.

Bildiğim kadarıyla Birleşik Krallık, ABD'nin bazı eyalatleri, Rusya ve Kuzey Makedonya. Ayrıyeten zorbalık sadece yüz yüzeyken yapılacak kadar düşük kapsamlı bir şey değil.
İnternetten baktığımda Birleşik Krallık'ta öyle bir yasak yok diyor. Gerçekten kaynağınız varsa konuşun. Zorbalık gibi uç ihtimalleri düşünmek tamamen saçmalık. Bu durumda dışarı da çıkmayın siz. Ne de olsa yolda yürürken biri gelip arabasıyla çarpabilir değil mi?

Bence sorun çıkaran tiplerden toplanmalı bizim sınıfta bazı aveller var mesela ders boş olunca hoca telefonları veriyor herkes bi anda kamera açıp mal mal birbirini çekmeye başlıyor.

12'ye başladım bu sene.

Bizde 12. sınıfta elinde telefon olmayan yoktu ders de işlenmiyordu hocalarda görürse bir şey demiyordu. En fazla o ders alıp geri veriyorlardı. Öyle de olması gerekiyor bence çünkü birçoğu sınava hazırlanıyor ve zaten bunalmış insanları iyice bunaltıyorlar. Bir de okuldaki dersler vs. 12. sınıfta o kadar boş ki tamamen zaman kaybından ibaret. Ben sınıfı rahatsız etmediğim sürece ha uyumuşum ha telefona bakmışım ne zararı var onu da anlamadım gitti.

İnternetten baktığımda Birleşik Krallık'ta öyle bir yasak yok diyor. Gerçekten kaynağınız varsa konuşun. Zorbalık gibi uç ihtimalleri düşünmek tamamen saçmalık. Bu durumda dışarı da çıkmayın siz. Ne de olsa yolda yürürken biri gelip arabasıyla çarpabilir değil mi?
Şu an isyan ettiğin şeyin ne kadar absürt olduğunu göremiyorsun. Yerinde olsam daha fazla bu ısrarımı sürdürmezdim.

Çok saçma gerçekten telefon toplama olayı. Bence öğrenci sadece yakalanırsa elinden o ders boyunca alınmalı. Ve ders bittikten sonra ise geri verilmeli.

Geri
Yukarı