Okulu bırakmalı mıyım?

efe kambur

Centipat
Daha fazla  
10.sınıf öğrencisiyim okulu bırakmak istiyorum babamın yanında şu an çalışıyorum hatta devamsızlığım 6 gün oldu ama sosyal çevrem olmayacak ondan dolayı biraz istemiyorum bırakmak. Ne yapmalıyım?

10.sınıf öğrencisiyim okulu bırakmak istiyorum babamın yanında şu an çalışıyorum hatta devamsızlığım 6 gün oldu ama sosyal çevrem olmayacak ondan dolayı biraz istemiyorum bırakmak. Ne yapmalıyım?
Baban ne iş yapıyor? Yaptığı iş büyük bir şeyin ticaretiyse belki düşünülebilir. Ama ufak bir işse, kesinlikle okumalısın....

Bir daha bu zamanlar eline geçmeyecek okumalısın.

Okusam zaten bu ülkede fazla bir şey olacağını sanmıyorum bir ev araba için yıllarımı vermem gerekiyor en azından şu an çalışsam işi öğrensem belki ilerleyen yıllarda birleyler yapabilirim ama sosyal çevrem olmayacağı için düşünceliyim.

Lise zorunlu şuanda. Ama kişisel tercih olarak sorarsan liseyi bitir. İleride ehliyet dahi alamiyacak olursun.

Yaptığın veya yapacağın iş okumamaya değecekse okulu bırak ama değmeyecekse gitmek zorundasın. Okulu bıraktıktan 10 yıl sonra asgari maaş alan bir fabrika işçisi olacaksan çıkar aklından bu düşünceyi.

Arkadaşların için değil, kendi geleceğin için okuyosun. Okulu bırakıp ne yapıcaksın ki?

Geri
Yukarı