OLED yanığı hala bir sorun mu?

Kiss0fdeath

Hectopat
Arkadaşlar YouTube'da 4 saat önce yayınlanmış bir videoya rastladım. Bu kanalı çoğunuz bilirsiniz. MSI'nin en son çıkardığı OLED monitörüyle yapmış olduğu testler sonucunda sadece 3 aylık kullanımdan sonra yanık belirtileri gösterdiğinden bahsediyor yanlış anlamadıysam. 3 ayda böyle olduysa birkaç seneye kim bilir neler olur artık. Benim de aklımda ASUS'un yeni çıkardığı OLED monitörü almak vardı. Şu an bu videoyu görünce bir tereddüt ettim. Sizce OLED monitör almak için erken mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OLED yanığını öğrenince şimdilik teknoloji olgunlaşana kadar OLED'e geçmemeye karar verdim. Ama uzun süredir OLED kullananlar varsa onların izlenimlerini de duymak isterim. Anladığım kadarıyla OLED yanığı ekranı yüksek parlaklıkta ve yüksek kontrastlı görüntülerle kullandıkça hızlanıyor. Ekranın bulunduğu ortam çok aydınlıksa, güneş vuran bir odaysa mesela, daha iyi görebilmek için parlaklığı arttırmak ömrünü kısaltıyor mesela. Düşük parlaklıkta daha uzun ömürlü oluyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı