Olimpiyatlara katılmak size ne sağlıyor?

diocletian

Picopat
Ben 10.sınıfım ve matematiğe ilgi duyuyorum. Geçtiğimiz aylarda, matematik olimpiyatları diye bir şeyin olduğunu öğrendim. Bu olimpiyatlara katılmak istedim fakat bunun için ciddi bir çaba gerekiyormuş yani ya YKS'ye çalışacaktım ya da olimpiyatlara çalışacaktım. Olimpiyatlara çalışmamak için 3 sebebim var:
1-geç kalmış olabilirim. (çoğu kişi erken yaşta olimpiyatlara çalışmaya başlıyor)
2-olimpiyatlara çalışırsam gelecekte ne yapacağım sorusuna cevap bulamamak.
3-ben olimpiyatlara katılmasam da matematiğe olan ilgim kalmaya devam edecek böylece kendi kendime de matematik çalışabilirim. Neden olimpiyatlara gideyim ki?
Bu 3 soruna cevaplarınızı merak ettiğim için konuyu açtım. Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba.
1-şu an çalışmaya başlarsanız 11. sınıftayken yarışmalara katılıp başarı elde edebilirsiniz.
2 ve 3-eğer ulusal madalya kazanırsanız YKS'de ekstra puan veriliyor, uluslararası madalya kazanırsanız YKS'ye girmeden geçiyorsunuz. Ayrıca yurt dışı üniversitelere başvuru yaparsanız madalyalarda büyük avantaj sağlıyor.
Ama katılacaksanız unutmayın çok yoğun çalışmalısın ve gerekirse telefon veya oyun gibi sürelerde kaldırmamız gerekebilir.

Öncelikle merhaba.
1-şu an çalışmaya başlarsanız 11. sınıftayken yarışmalara katılıp başarı elde edebilirsiniz.
2 ve 3-eğer ulusal madalya kazanırsanız YKS'de ekstra puan veriliyor, uluslararası madalya kazanırsanız YKS'ye girmeden geçiyorsunuz. Ayrıca yurt dışı üniversitelere başvuru yaparsanız madalyalarda büyük avantaj sağlıyor.
Ama katılacaksanız unutmayın çok yoğun çalışmalısın ve gerekirse telefon veya oyun gibi sürelerde kaldırmamız gerekebilir.
Olimpiyatlara bireysel olarak nasil calisabiliriz? bir hoca gerekli mi?

Olimpiyatlara bireysel olarak nasıl calisabiliriz? Bir hoca gerekli mi?

Bizim okulda çalışma sınıfları var. Orada genelde bireysel çalışılıyor, bazen de üst sınıflar veya hocalar bazı konuları veya soruları anlatıyor. Bireysel çalışmak istiyorsan internet üzerinden kitaplara bakabilirsin.

Bizim okulda çalışma sınıfları var. Orada genelde bireysel çalışılıyor, bazen de üst sınıflar veya hocalar bazı konuları veya soruları anlatıyor. Bireysel çalışmak istiyorsan internet üzerinden kitaplara bakabilirsin.

"Olimpik Matematik İlk Adım" kitabını almayı düşünüyorum. Sence 1.5 yılda yetiştirir miyim?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı