One Piece overrated değil mi?

barhok

Hectopat
Daha fazla  
Bence gereksiz abartılmış bir anime. Yaklaşık 600 bölüm izledim o da sırf başladığım şeyleri bitirmek gibi bir takıntım olduğu için. Yoksa bu kadar tahammül etmem çok zor, sanki izleyicinin aklıyla dalga geçer gibi sahneler ve olay akışları var. Ayrıca fanlarının da fazlaca toxic olduklarını ve bu animeyi tartışılamaz eleştirilemez olarak gördüklerini düşünüyorum, belki buraya da doluşurlar ama sadece benim gibi düşünenler var mı öğrenmek istedim bir de biraz seviyeli tartışma arıyorum. Bence iyi karakterleri olsa da evreni abartıldığı kadar mükemmel değil çok daha yaratıcı kaliteli evrenler var. Buna en iyi, aşılamaz, daha iyisi gelmedi vs. denmesi bana biraz fanboyluk gibi geliyor çok gereksiz buluyorum. Sevebilirsin ama seviyorsun diye en harikası o diye bir şey yok bunun ayrımı çoğu zaman yapılamıyor. Daha da yazabilirim ama uzatmak istemiyorum. Kısacası çoğu zaman izlerken keyif alsam da her defasında bu keyfimi zedeleyecek saçmalıklar çıkıyor karşıma bu da animeye ve evrene olan saygımı yitirmeme sebep oldu. Biraz da siz yazın iyi veya kötü yaptığı şeyleri konuşalım.

Not: Henüz 550. bölümdeyim ona göre spoiler vermeden yazmanızı rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yemin ederim kendimi gördüm konu sahibi olarak. Harfiyen katılıyorum dediklerinize, evreni, hikayesi, karakterleri ile çok sıkıcı bir anime olduğunu düşünüyorum. 2x ile izlemekle kalmayıp mangasına geçtiğim tek animedir One Piece. Zevkler ve renkler tartışılmaz, kime neden bunu seviyorsun diyemeyiz ama bu animeyi en iyisi gibi gösterip diğer animeleri gömen birisine de bunları demekten çekinmem ben. Evrenini bu kadar övüyorlar ve açıkçası ben evrenini pek sevdiğimi söylemeyeceğim. Bundan daha iyi evrene sahip olduğunu düşündüğüm animeler var. World-building dışında pek de bir olayı yok. Kişiden kişiye göre değişir bu "iyi" kavramı.

Çok tuhaf bir anime benim gözümde açıkçası.

Neden insan beğenmediği bir şeyi 500 bölüm izler ki? Sevmediysen bırakacaksın bence bu kadar basit.
Bak ben büyük bir One Piece fanıyım çünkü beni sadece dövüş ilgilendirmez. One Piece'i diğer shounenlerden ayıran en önemli özelliği dövüşlere değil maceraya önem vermesidir. Hangi animede savaştan daha çok maceraya önem verilir ki? Naruto, Bleach, Black Clover dahası çoğunlukla dövüşten hype kasan serilerdir. Berserk harici de One Piece'den daha kaliteli evreni olan bir seri de bulamazsın onu söyleyeyim sana. Çünkü 1084 bölümdür çoğu kişi sıkılmadan okuyorsa bence gayet özgün ve yeterli bir evreni olan bir seridir One Piece. Hem etrafına bir bak, yeni nesil shounenleri bir izle. Çoğu Naruto'ya da Bleach kopyasıdır ama sen hiç One Piece'e benzeyen bir seri gördün mü? Görmedin göremezsin çünkü One Piece özgünlüğüne ulaşmak çok zordur. Şu an seri final Saga'ya giriş yaptı ki sana söyleyebilirim ki One Piece şu an zirvenin zirvesini görüyor. Benim fikirlerim bu yönde 😀 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
One Piece'in asıl olayı bana göre gizemleridir, kitleyi bu kadar aktif tutan ve merak duygusunu körükleyen şey bu zaten. Bana göre en iyi animedir, başkasına göre değişir. Güncelde de olaylar gayet keyifli durumda zaten.

Neden insan beğenmediği bir şeyi 500 bölüm izler ki ? Sevmediysen bırakacaksın bence bu kadar basit.
Bak ben büyük bir One Piece fanıyım çünkü beni sadece dövüş ilgilendirmez. One Piece'i diğer shounenlerden ayıran en önemli özelliği dövüşlere değil maceraya önem vermesidir. Hangi animede savaştan daha çok maceraya önem verilir ki ? Naruto, Bleach, Black Clover dahası çoğunlukla dövüşten hype kasan serilerdir. Berserk harici de One Piece'den daha kaliteli evreni olan bir seri de bulamazsın onu söyleyeyim sana. Çünkü 1084 bölümdür çoğu kişi sıkılmadan okuyorsa bence gayet özgün ve yeterli bir evreni olan bir seridir One Piece. Hem etrafına bir bak, yeni nesil shounenleri bir izle. Çoğu Naruto ya da Bleach kopyasıdır ama sen hiç One Piece'e benzeyen bir seri gördün mü ? Görmedin göremezsin çünkü One Piece özgünlüğüne ulaşmak çok zordur. Şu an seri final saga'ya giriş yaptı ki sana söyleyebilirim ki One Piece şu an zirvenin zirvesini görüyor. Benim fikirlerim bu yönde 😀 👍
Neden bu kadar animeyi korumuş gibi paragraf yazdın anlam veremedim. Boşuna yazmışsın. Arkadaş animenin boş yere uzun ve o kadar kaliteli evrene sahip olmadığını düşünmüş sen aksine kendi fikrini giydirtmeye çalışmışsın. Eline ne geçiyor böyle yapınca? Katılmıyorsan yorumunu yapmazsın olur biter. Zorla yazdırtmıyor kimse sana.

Neden bu kadar animeyi korumuş gibi paragraf yazdın anlam veremedim. Boşuna yazmışsın. Arkadaş animenin boş yere uzun ve o kadar kaliteli evrene sahip olmadığını düşünmüş sen aksine kendi fikrini giydirtmeye çalışmışsın. Eline ne geçiyor böyle yapınca? Katılmıyorsan yorumunu yapmazsın olur biter. Zorla yazdırtmıyor kimse sana.
Biraz da siz yazın demiş. Fikrimi yazdım geçtim. Küfür yok hakaret yok bir şey yok. Sen böyle her yoruma hahaha atıp ağlamaya devam edecek misin Madara pp'li çocuk 😆

Biraz da siz yazın demiş. Fikrimi yazdım geçtim. Küfür yok hakaret yok bir şey yok. Sen böyle her yoruma hahaha atıp ağlamaya devam edecek misin Madara pp'li çocuk 😆
Farkındaysan arkadaş kendisi gibi düşünenlere sormuş. Gelip de beni çürütün dememiş. Mesela bende arkadaş gibi düşünüyorum sen her ne kadar One Piece dışındaki animelere sallıyorsan bende One Piece'i sevmiyorum. Zorunda da değilim. Her eleştirenle laf kavgasına mı gireceksin?

Bu arada bahsettiği toxic kitleden olduğunu da belli ettin :) Tam da seni ima etmiş :)

Son olarak eleştiri konusuna bile gelip animeyi övmeye çalışırsan tabiki de basarım kahkahayı. Bundan doğal daha ne olabilir?

Farkındaysan arkadaş kendisi gibi düşünenlere sormuş. Gelip de beni çürütün dememiş. Mesela bende arkadaş gibi düşünüyorum sen her ne kadar One Piece dışındaki animelere sallıyorsan bende One Piece'i sevmiyorum. Zorunda da değilim. Her eleştirenle laf kavgasına mı gireceksin?

Bu arada bahsettiği toxic kitleden olduğunu da belli ettin :) Tam da seni ima etmiş :)

Son olarak eleştiri konusuna bile gelip animeyi övmeye çalışırsan tabiki de basarım kahkahayı. Bundan doğal daha ne olabilir?
Kardeşim bak diyorum ki yazdım geçtim. Madem beğenmeyenlerin fikirlerini istiyor okumasın o zaman. Senin kadar kasıntı bir adam görmedim ne animeymiş arkadaş. İzle geç beğenmezsen beğenmezsin sanki beğenmeyeni vuruyorlar.

Geri
Yukarı