Opel arabalar neden tıkırdı gibi kötü sesler çıkarıyor?

• Konuyu başlatan FEDUK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 371

FEDUK

Decapat
Yer
Turkmenistan
Daha fazla  
Meslek
Berber
Evet Opel arabalar neden şakırdı tıkırdı gibi sesler çıkarıyor? Bunun yanında Toyota'nın arabaları onun yanında ses çıkarmıyor. Ama Opel ses çıkartıyor. İkisi de eşit derece arabalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 seneden beri Opel Corsa D kullanıyoruz şarkırdı takırtı gibi sesler duymadım.

Ya biz arabayı çok iyi kullanıyoruz sorun çıkarmıyor ya da insanlar arabanın içinden geçiyor.

Opel ile Toyota asla kıyaslanamaz, 90'ların otomobil dergilerine bakarsanız Opel modelleri hakkında en çok eleştiri karisördeki işçilik ve yalıtım kalitesi ile TRIM seslerinden gelir. Ancak tıkırtıdan kastınız nedir? Yani örneğin Volvo V40'ların arka süspansiyonu gibi sesli çalışan bir alt takımmı yoksa dönme sırasında oluşan aynı periyotta tekrarlanan bir takırtı mı? Böyle bir takırtı ise bu arabadan bağımsız olarak bozulan bir parçanın sesidir.

İfade etmek istediğiniz sesi biraz açmanız lazım. Arabanın içinde otururken bozuk yollardan geçerken içeride olan ses Trim sesi olarak geçer. Bunlar plastik parçaların yerlerinden oynaması, esnemesi vs. durumlar yüzünden oluşan seslerdir. Eğer dışarıdan yani motordan ses geliyorsa triger, zincir, kayış gibi veya daha farklı bazı parçalardan geliyor olabilir ve bunlar eskimiş veya kötü tamir edilmiş olabilir.

Ne gibi ses mesela? Bende Opel Astra J 1.3 CDTI var, hiç öyle bir ses duymuyorum.
1995 Vectra Hatchback. Şıkırdı, gürültü, takırdı gibi bir çok sesler.

İfade etmek istediğiniz sesi biraz açmanız lazım. Arabanın içinde otururken bozuk yollardan geçerken içeride olan ses Trim sesi olarak geçer. Bunlar plastik parçaların yerlerinden oynaması, esnemesi vs. durumlar yüzünden oluşan seslerdir. Eğer dışarıdan yani motordan ses geliyorsa triger, zincir, kayış gibi veya daha farklı bazı parçalardan geliyor olabilir ve bunlar eskimiş veya kötü tamir edilmiş olabilir.
Ama Toyota Camry gibi araçlarda ses falan işitmiyorum eski bir araç.

10 seneden beri Opel Corsa D kullanıyoruz şarkırdı takırtı gibi sesler duymadım.

Ya biz arabayı çok iyi kullanıyoruz sorun çıkarmıyor ya da insanlar arabanın içinden geçiyor.
Bizde iyi kullanıyoruz gayet bakımlı. Ama bizimki CH ve ses oluyor.

Şıkırdı, gürültü, takırdı gibi bir çok sesler.
Çok ucu açık bir anlatım bu. Mesela kasislerde oluşan bir ses mi, araç ilk çalıştığında çıkan ses mi, düz yolda çıkan ses mi yani hangi durumda oluyor bu durum ya da durumlar?

Çok ucu açık bir anlatım bu. Mesela kasislerde oluşan bir ses mi, araç ilk çalıştığında çıkan ses mi, düz yolda çıkan ses mi yani hangi durumda oluyor bu durum ya da durumlar?
Kömürlü bozuk yollarda oluyor babam çocukken düm düz şehir yolu gibiymiş ama bu güne kadar bozulmuş o yüzden Toyota araçlarında oradan geçerken ses falan çıkmıyor.

Kömürlü bozuk yollarda oluyor babam çocukken düm düz şehir yolu gibiymiş ama bu güne kadar bozulmuş o yüzden Toyota araçlarında oradan geçerken ses falan çıkmıyor.
Alt takımlara baktırmanız gerekebilir. Genelde rot başı denilen parça arızalı oluyor, bu parçanın değişmesi gerekebiliyor araç düzgün kullanılmaz ise.

Geri
Yukarı