Opel Astra'dan Renault Megane Hatchback'e geçilir mi?

Alptuğ Salman

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

2015 model 1.6 CDTI Sport model astra sahibiyim. Aracım 110 bin Km'de.
Yeni kasa hatchback Megane'lar görüntü olarak çok hoşuma gidiyor. Benim aracıma göre daha modelli olması da beni cezbediyor. Şu anki aracımdan konfor ve performans açısından çok memnunum. Bu araçtan önceki aracım ise 1.5 dCi Clio'idi. Ancak konfor performans ve hissiyat açısından hiç sevmediğim için 2 ay zor dayanmıştım. Aracım manuel. 900-1000 bandın da otomatik Megane'lar var.
Benim aracımda üstün körü baktığımda 750 civari ediyor. Aradaki fark Megane'ye değer mi?
Astra'dan bu araca geçsem beni pişman eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Megane 4 şu an 900 ile 1.500.000TL bandında Opel'i 750'ye koysanız 150 daha koyar alabilirsiniz hem yeni model daha konforlu tavsiye ederim mantıklı bence.

Bende de 2017 Opel Astra var, Bana Sorarsan Km gayet iyi, tahminim araç performansın da iyidir. Megane daseni rahatsız edebilecek şey iç dizayn olabilir. Benim ön konsol çok hoşuma gitmiyor. Opel lerde 2018 yada 2019 da Fransız Citroen grubuna geçtikten sonra kullanıcılar motor performansından pek memnun değil. Bence eğer değiştireceksen Audi A3 e geçmeni öneririm. Arkadaşım senin kasa Opel den geçti, gayet memnun ama Megane a geçmek seni rahatlatmayabilir. 1-2 yaş düşük olsun Audi A3 olsun derim.

Megane'da konfor anlamında rahatsız olursun. Ben geçmezdim. Aracın Opel'in ürettiği en sağlam motora zaten sahip, şasi olarakta J başkadır. Olay sadece görüntü ise aradaki paranın 4'te birini aracınıza harcarsanız zaten o modelin getirdiği tüm özelliklere sahip olur daha modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Ya da yine o aradaki paraya yine bakım isteyen başka ikinci eller yerine kendi güvendiğiniz aracınızı baştan aşağı bakıma sokabilir daha uzun yıllar binebilirsiniz.

Geri
Yukarı