OpenCore Boot menüye FydeOS Ekleme

azrailkenan

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Donanım / Sevkiyatçı
RAM
Kingston 8GB DDR4 2400MHz
SSD veya HDD modeli
Apacher 480GB M.2 SSD (PCIE X4 to M.2 Aparat ile)
Ekran kartı
RX460 2GB
Anakart
ASUS H310M-F R2.0
İşlemci
INTEL i5 9400f
Merhaba arkadaşlar;
Ben uzun uğraşlar sonucu nihayet bilgisayara macOS Sonoma kurmayı başardım, sorunsuz çalışıyor.
Ancak şeytan rahat bırakmadığından SSD nin 2. bölümüne Windows 11 kurdum.
Yine şeytan rahat durmadı 68GB lık 3. bölüme FydeOS yükledim.
Sorunum FydeOS OpenCore menüye gelmedi.
Linux ile çift önyükleme konusuna baktım ancak açıkçası hiç birşey anlamadım, sonra Clean NVRAM yapayım gelir belki dedim, yaptım bu sefer Windows 11 hariç OpenCore ve FydeOS boot seçenekleri de gitti :( .
NVRAM Reset Sonrası Kaybolan OpenCore UEFI Boot Girdisini Ekleme konusundakileri yaptım ve resimdeki gibi 3 boot seçeneğini de ekledim;
IMG_20231026_014500.jpg

Ancak FydeOS yine de OpenCore menüsüne gelmedi, Aksine OpenCore menüsünde bir tane daha Windows seçeneği oluştu ona tıkladığımda FydeOS kurulumu çalışıyor (Sıfırdan USB bellekten kurulumu başlatmış gibi).
Şimdi ben OpenCore Menüsüne sadece;

1-Windows 11 Pro
2-macOS Sonoma
3-macOS Recovery
4-FydeOS

Şeklinde nasıl ayarlayabilirim?
IMG_20231026_014513.jpg

Merhaba arkadaşlar;
Ben uzun uğraşlar sonucu nihayet bilgisayara macOS Sonoma kurmayı başardım, sorunsuz çalışıyor.
Ancak şeytan rahat bırakmadığından SSD nin 2. bölümüne Windows 11 kurdum.
Yine şeytan rahat durmadı 68GB lık 3. bölüme FydeOS yükledim.
Sorunum FydeOS OpenCore menüye gelmedi.
Linux ile çift önyükleme konusuna baktım ancak açıkçası hiç birşey anlamadım, sonra Clean NVRAM yapayım gelir belki dedim, yaptım bu sefer Windows 11 hariç OpenCore ve FydeOS boot seçenekleri de gitti :( .
NVRAM Reset Sonrası Kaybolan OpenCore UEFI Boot Girdisini Ekleme konusundakileri yaptım ve resimdeki gibi 3 boot seçeneğini de ekledim;
Eki Görüntüle 1990307

Ancak FydeOS yine de OpenCore menüsüne gelmedi, Aksine OpenCore menüsünde bir tane daha Windows seçeneği oluştu ona tıkladığımda FydeOS kurulumu çalışıyor (Sıfırdan USB bellekten kurulumu başlatmış gibi).
Şimdi ben OpenCore Menüsüne sadece;

1-Windows 11 Pro
2-macOS Sonoma
3-macOS Recovery
4-FydeOS

Şeklinde nasıl ayarlayabilirim?
Eki Görüntüle 1990309
Merhaba. Linux'tan hiç anlamam ama easybcd adlı uygulamaya baktınız mı? Linuxta bu kadar kod girme işini basitleştirebilir mi bilmem ama denemek lazım.

Geri
Yukarı