OpenCore Legacy Patcher "Post Install Root Patch" ve Build and Install" aktif değil ve seçilmiyor

kankapolat

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4-2400 SDRAM (2 x 8 GB)
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW PCI-Express 4.0 1 TB M
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® GTX 1050 (4 GB GDDR5 ayrılmış),
İşlemci
Intel® Core™ i5-7300HQ
Merhaba, aşağıdaki özelliklere sahip bilgisayarımda Windows yüklüydü. Dual boot olarak opencare ile macOS Big Sur 11.6.1 kurulumunu yaptım. Dahili ekran kartını ses kartını, donanımları tanıttım be güzel çalışıyorlar. Fakat NVIDIA GTX 1050 ekran kartımı bir türlü tanıtamadım. Forumdaki rehbere göre ilerledim fakat oclp bölümünde post install yapmak istediğimde start root pacther butonu pasif halde tıklanmıyor. Bu butonu nasıl aktif ederim?
Bilgisayarım HP Pavilion Gaming 15-CB0001NT. Bilgisayar Özellikleri
Kurulu macOS özellikleri: Big Sur 11.6.1 SMBIOS iMac 14,4
uyguladığım rehber linki: https://www.technopat.net/sosyal/konu/macos-big-sur-monterey-venturada-nvidia-web-sueruecuesue-calistirma-maxwell-pascal-fermi-tesla.2113855/
Config dosyam

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-08-22 11.55.32.png
    Ekran Resmi 2023-08-22 11.55.32.png
    88,1 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Hocam peki OCLP'deki pasif build install ve root patch bölümlerinin pasif olması bundan mi kaynaklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aşağıdaki özelliklere sahip bilgisayarımda Windows yüklüydü. Dual boot olarak opencare ile macOS Big Sur 11.6.1 kurulumunu yaptım. Dahili ekran kartını ses kartını, donanımları tanıttım be güzel çalışıyorlar. Fakat NVIDIA GTX 1050 ekran kartımı bir türlü tanıtamadım. Forumdaki rehbere göre ilerledim fakat oclp bölümünde post install yapmak istediğimde start root pacther butonu pasif halde tıklanmıyor. Bu butonu nasıl aktif ederim?
Bilgisayarım HP Pavilion Gaming 15-CB0001NT. Bilgisayar Özellikleri
Kurulu macOS özellikleri: Big Sur 11.6.1 SMBIOS iMac 14,4
uyguladığım rehber linki: https://www.technopat.net/sosyal/konu/macos-big-sur-monterey-venturada-nvidia-web-sueruecuesue-calistirma-maxwell-pascal-fermi-tesla.2113855/
Config dosyam
Sisteminiz laptop olduğundan dolayı maalesef GTX 1050'yi kullanamazsınız. Eğer masaüstü sistem olsaydı yamalanabilirdi. Ayrıca dizüstü kullandığınız için isterseniz model kodunuzu MacBook ailesinden bir model kodu ile değiştirebilirsiniz. Belki yamalanabilir ama elimde NVIDIA mobil ekran yongasına sahip, daha doğrusu macOS ile uyumlu bir dizüstü bilgisayarım olmadığından bunu doğrulayamıyorum :/

İsterseniz sistemi Sonoma'ya kadar zorlayabilirsiniz ama siz bu sürümü istiyorsanız veya çalıştığınız bir uygulama illa ki Big Sur istiyorsa bu sürümde de kalabilirsiniz. Ama Sonoma'yı yamalamak için daha derlenmemiş bir sürüm olan 0.6.9'u kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı