Oppo A55 ColorOS 12 geldi

Vallaha hocam hard resette attım RAM arttırma özelliğini de açtım ama faydası yok RAM kullanımına baktığımda 4 GB'de 3GB'sini kullanıyor onu fark ettim acaba yama güncellemesi ile düzeltilir mi yoksa benim alternatif yapabileceğim bir şey var mı?
Daha yeni yükselttiyseniz ve bu sorunlar geldiyse format atmak genelde çözer. Hard reset değil ama fabrika ayarına sıfırlama ayarı telefondan. Ben ilk güncellediğimde RAM kullanımı felaketti. Telefon kasıp duruyordu. Sıfırlayınca sorunu kalmadı. Eğer sorununuz hiç düzelmez ise ve garantiniz var ise garantiye verin yazılım olarak atsınlar. İçindeki tüm romları silip direkt Android 12 kurarlarsa daha iyi çalışabilir. Siz kendiniz müdahale etmeyin. Garanti dışı kalır cihaz.

Daha yeni yükselttiyseniz ve bu sorunlar geldiyse format atmak genelde çözer. Hard reset değil ama fabrika ayarına sıfırlama ayarı telefondan. Ben ilk güncellediğimde RAM kullanımı felaketti. Telefon kasıp duruyordu. Sıfırlayınca sorunu kalmadı. Eğer sorununuz hiç düzelmez ise ve garantiniz var ise garantiye verin yazılım olarak atsınlar. İçindeki tüm ROM'ları silip direkt Android 12 kurarlarsa daha iyi çalışabilir. Siz kendiniz müdahale etmeyin. Garanti dışı kalır cihaz.

Hocam şöyle söyleyeyim telefonu direk güncellediğimde daha beter olmuştu ama sonra telefonu formatlayınca kendine geldi biraz da olsa takılmalar düzeldi ama optimize güncellemesi gelmezse ileriki zamanlarda en son garantiye göndermekten başka bir şey yapamayacağım.

Hocam şöyle söyleyeyim telefonu direk güncellediğimde daha beter olmuştu ama sonra telefonu formatlayınca kendine geldi biraz da olsa takılmalar düzeldi ama optimize güncellemesi gelmezse ileriki zamanlarda en son garantiye göndermekten başka bir şey yapamayacağım.
Daha Android 12 size yeni geldi diye biliyorum. Bana 4 tane optimizasyon güncellemesi geldi. Size de gelir.

Geri
Yukarı