OPTIMA-4070SUPER kasa fiyatına değer mi?

HoL1qan

Hectopat
Daha fazla  

Selam arkadaşlar, Intel işlemcili ve NVIDIA ekran kartlı sistem istiyordum böyle bir kasa buldum sizce fiyatına değer mi veya bu fiyata daha iyisi var mı?
Değmez.

Toplamı 45 bin TL yapıyor. Ama O hazır sistemlere 1000 basar.

Toplamı 45 bin TL yapıyor. Ama o hazır sistemlere 1000 basar.

Hocam 16x1 RAM şeklinde bu sistemi bir sitede toplasanız o şekilde atsanız? RAM'i ileride yükseltmeyi düşünüyorum. Bir de Ryzen işletim sistemlerini sıvı soğutmasız önermiyorlar performanslı oldukları için daha çok ısınıyorlarmış, sıvı soğutmayla uğraşmak istemiyorum açıkçası Intel işletim sistemli yapsanız?

Hocam 16x1 RAM şeklinde bu sistemi bir sitede toplasanız o şekilde atsanız? RAM'i ileride yükseltmeyi düşünüyorum. Bir de Ryzen işletim sistemlerini sıvı soğutmasız önermiyorlar performanslı oldukları için daha çok ısınıyorlarmış, sıvı soğutmayla uğraşmak istemiyorum açıkçası Intel işletim sistemli yapsanız?
7500F aşırı ısınan bir işlemci değil stok fan ile idare edersin bir süre daha sonra gidip 1500TL bir hava soğutma alsan zaten buzdolabı gibi serin çalışır.

42K'ya hazır sistem almaya çalışsan o sisteme sonradan ram cart curt masrafı derken daha fazla para harcarsın.

Ayrıca attığın sistemde de soğutma yok onu da almaya kalksan benim attığımla aynı fiyata geliyor.

7500F aşırı ısınan bir işlemci değil stok fan ile idare edersin bir süre daha sonra gidip 1500TL bir hava soğutma alsan zaten buzdolabı gibi serin çalışır.

42K'ya hazır sistem almaya çalışsan o sisteme sonradan RAM cart curt masrafı derken daha fazla para harcarsın.

Ayrıca attığın sistemde de soğutma yok onu da almaya kalksan benim attığımla aynı fiyata geliyor.

Hocam bu bahsettiğiniz şekilde ayrı olarak değil de hazır sistem olarak bir link atabilir misiniz?
İşlemci sizin dediğiniz olsun soğutucu da dahil olarak, bir de anakartta 2 tane M.2 slot olan varsa o şekilde olsun ileride ekstra yükselteceğim zaman 2.'yi alırım.

Hocam bu bahsettiğiniz şekilde ayrı olarak değil de hazır sistem olarak bir link atabilir misiniz?
İşlemci sizin dediğiniz olsun soğutucu da dahil olarak, bir de anakartta 2 tane M.2 slot olan varsa o şekilde olsun ileride ekstra yükselteceğim zaman 2.'yi alırım.
SSD ve ekran kartı sistemde takması en kolay 2 parça. Ekran kartı zaten demonte gelicek siz takıcaksınız. SSD yuvası da boş olacak sadece SSD'yi takıp vidasını takıcaksınız sonra da üzerine ekran kartını. Genede çok istersen MSI Spatium 500GB olanı takabilirsin. Bu attığım M2'den daha kötü ama 500TL daha ucuz.

Geri
Yukarı