Oracle Cloud kayıt olmuyor

McMedek

Decapat
Daha fazla  
Oracle Cloud Free tier için kayıt olmaya çalışıyorum, önce doğrulama yöntemimi Papara kartımla denedim. Ön ödemeli kartlar geçersizdir dedi. Sonra banka kartımla denedim, aşağıdaki hatayı verdi. 2 gündür birkaç defa daha denedim fakat sonuç aynı. Ayrıca garip bir şekilde adres girerken bazen boşluk koymama izin vermiyor, tekrar boşluğa basınca izin veriyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240507_091435_Chrome.jpg
    Screenshot_20240507_091435_Chrome.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorunu yaşıyorum, tecrübemizi paylaşırsak sistemi daha iyi anlarız.

Banka kartını bence kabul etmiyor hocam, 7 8 denemede bir hesap açabildim. Dikkat ettiğim şeyler şöyleydi: Adres kısmına sadece mahalle apt ve apt numara/daire numara girdim. Kredi kartı kullandım ve hem il hem ilçeye aynı yeri ( İstanbul, İstanbul) yazdım. Posta kodu da 06000 gibi direkt merkezi gösteren koddu. Adres satırı 2'yi doldurdum mu hatırlamıyorum.

Kabul etmediği kayıtlarda denediğim yöntemler genel olarak banka kartı, adresi çok detaylı yazmak, ilçe il posta kodunu detaylı yazmak şeklindeydi.

Denk gelmiş olabilir maksat tecrübeyi aktarmak.

Adress de boşluk koymama olayını bende yaşadım, boşluğu geri siliyor değil mi hocam?

İlk başta adresi sadece mahalle sokak olarak yazmıştım, kabul etmeyince detaylandırıp kat ve daireye kadar yazdım. Sadece banka kartıyla denedim, bilmiyorum belki kredi kartı istiyordur onu da bir deneyeyim. Aynı şekilde boşluk koyunca bende de siliyor.

İlk başta adresi sadece mahalle sokak olarak yazmıştım, kabul etmeyince detaylandırıp kat ve daireye kadar yazdım. Sadece banka kartıyla denedim, bilmiyorum belki kredi kartı istiyordur onu da bir deneyeyim. Aynı şekilde boşluk koyunca bende de siliyor.

Modeme reset atın, mobil veri ile deneyin maksat IP değişsin. Ben sanal kredi kartı ile yaptım, yukarı mesajda demeyi unutmuşum.

Banka kartı ile kayıt olabildiniz mi hocam?

Ne banka kartı, ne kredi kartı işe yaradı. Kendimin olmayan bir kartla bile denedim olmadı. Gerçek hayatta konumumu değiştirip ona göre adresi de değiştirdim, gene olmadı. Adresi kısa uzun detaylı detaysız denedim gene de olmadı. Sanırım sistemlerinde beni istemiyolar 🙂

Ne banka kartı, ne kredi kartı işe yaradı. Kendimin olmayan bir kartla bile denedim olmadı. Gerçek hayatta konumumu değiştirip ona göre adresi de değiştirdim, gene olmadı. Adresi kısa uzun detaylı detaysız denedim gene de olmadı. Sanırım sistemlerinde beni istemiyolar 🙂
Kredi Kartı hariç her şeyi denedim olmadı, kredi kartım yok o nedenle kaldı benimki de maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı