Orijinal olmayan şarj kablosu telefona zarar verir mi?

burakdrs

Hectopat
Yer
mezun tayfa
Daha fazla  
Meslek
Serbest Mesleque
Başlık orijinal 5W ama kablosu yok.
Bende 14 Pro kullanıyorum ve yavaş şarj olsun istiyorum o yüzden Mcdodo, TTEC gibi markalardan kablo alacağım. Zarar verir mi cihaza?

Kaliteli marka olursa zararı olmaz dandik olmasın yeter ki hatta çoğu dandik adaptör bile telefonlara zarar vermiyor bazıları veriyor sadece.

Başlık orijinal 5W ama kablosu yok.
Bende 14 Pro kullanıyorum ve yavaş şarj olsun istiyorum o yüzden Mcdodo, TTEC gibi markalardan kablo alacağım. Zarar verir mi cihaza?
Dandik/ucuz bir şey almayın TTEC gibi bir marka sorun çıkarmaz heralde

Kaliteli marka olursa zararı olmaz dandik olmasın yeter.
Kaliteli marka olursa zararı olmaz dandik olmasın yeter ki hatta çoğu dandik adaptör bile telefonlara zarar vermiyor bazıları veriyor sadece.
kullandığınız kablo varsa markası nedir mcdodo çok dolaşıyor piyasada bu aralar mfi sertifikalı alınır mı

Dandik/ucuz bir şey almayın TTEC gibi bir marka sorun çıkarmaz heralde
merdiven altı marka bir kablo almayacağım zaten hocam

Kullandığınız kablo varsa markası nedir Mcdodo çok dolaşıyor piyasada bu aralar mfi sertifikalı alınır mı?

Merdiven altı marka bir kablo almayacağım zaten hocam.

Preo, Samsung, Xiaomi, Apple ve Lenovo marka adaptör kullanıyorum hepsi gayet iyi. Dandik olmasın yeter dediğim gibi.

Bu devirde 5W ile şarj etmek bence eziyet olur. Parasını verip 14 Pro almışsanız orijinal adaptör ve kabloya para vermekten çekinmeyin. Sırf pili korumak için böyle bir yöntem ters etki de yapabilir. Orijinalden şaşmayın derim. Tercih sizin.

Bu devirde 5W ile şarj etmek bence eziyet olur. Parasını verip 14 Pro almışsanız orijinal adaptör ve kabloya para vermekten çekinmeyin. Sırf pili korumak için böyle bir yöntem ters etki de yapabilir. Orijinalden şaşmayın derim. Tercih sizin.

Batarya ömrüne önem veriyorsa ya 10W ya da 15W ile şarj edebilir onun üstüne çıkınca bataryalar hemen ısınmaya aşınmaya başlıyor.

Hocam 20W orijinal + orijinal kablosu var zaten sadece gece takarken yavaş şarj olsun istiyorum. Yavaş şarjın gün içinde daha çok gittiğini düşünenlerdenim.

Yavaş şarjın gün içinde daha çok gittiğini düşünenlerdenim.

45W ile şarj ettiğim zaman 7.5 saat ekran süresi alırken 15W ile şarj ettiğim zaman ekran sürem 9 saate kadar çıkabiliyor yani doğru hocam.

Geri
Yukarı