Orijinal saatin çakma saatten farkı nedir?

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Selamlar. Kendime ilk defa saat alacağım. Akıllı saat vs değil normal mekanizmalı bir saat. Orijinallere baktığım da 20k hatta daha fazlaya satılıyor. Amazon da ben ise 1K'ya buldum mesela.

Bu saatin ondan farkı nedir? Yani tabii ki daha kalitelidir vs ama 20-25 bin lira fark koyan şey nedir?

Benim bulduğum saat de bu kullanan var mı? Bu bütçede bu tarz saat de önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar pahalı saatlerin çakma versiyonları nasıl olur bilemem ama en düşük sahte saatlerde ilk göze çarpan şey ay-gün- küçük saat dilimi gibi parçalar çalışmaz, boş kağıt konulur. Para arttıkça gitgide gerçeğine benzemeye başlar ama mantıken sıkıntı çıktığında muhatap bulunmaz. Bundan önce yıllarca ucuz, günü kurtarmalık çakma saatler kullandım, Max 1 yılda çöp oldular, 8 yıl kadar önce Jaga aldım, nadir satılan Full metal kasalarından, 120 dolar falandı çok pahalı da sayılmaz, taş gibi çalışıyor. Gerekirse marka basit olsun ama orijinal olsun benim bakış açım öyledir.

Aynen babamda citizen vardı 20 yıldan uzun süre kullanmıştı, adamlar ömürlük yapıyor, biraz daha dikkat etse o saat 30-40 yıl da giderdi.

Citizen, orient, raymond, romanson, hislon gibi markaların saatleri güzel kullanılırsa ömürlüktür. Halihazırda kuyumculuk yaptığımız zamandan kalan saatleri satışa koydum, hepsi sıfır ve orijinal, altın kaplama kuyumcu saatleri ( yukarıdakiler + tectum, rogadis gibi markalar ). 50 küsur kadın - erkek saatinden kala kala 15 civarı saat kaldı. 1 ayda eridi kapış kapış aldı millet. Burada da konu açmıştım fakat sallayan olmadı. Değerini bilen adamlar havada kaptı 🙂.

@AngryKebab @ExellionTR

Anladım teşekkürler. Peki sizce benim attığım nasıl binlerce yorum almış ve pozitif sürekli. Yani pek bütçem yok daha önce saat de kullanan birisi değilim belki de sıkılıp bırakırım yani o yüzden fazla para da dökmek istemiyorum.

Gördüğüm kadarıyla o saniye vs çalışıyor attığım modelde.

@AngryKebab @ExellionTR

Anladım teşekkürler. Peki sizce benim attığım nasıl binlerce yorum almış ve pozitif sürekli. Yani pek bütçem yok daha önce saat de kullanan birisi değilim belki de sıkılıp bırakırım yani o yüzden fazla para da dökmek istemiyorum.

Gördüğüm kadarıyla o saniye vs çalışıyor attığım modelde.

Saatin Japon mekanizmalı olduğu yazıyor. Fiyatlar resmi sitelerinde 45 $ civarında satış etiketiyle başlıyor. Muhtemelen orijinal bir üründür fakat kalitesini bilemem. Daha önce duymadığım ve kullanmadığım bir marka. Yorumlara bakarak karar verebilirsiniz.

Attığınız modele benziyor. Japon mekanizma, safir cam olduğu yazıyor. 125 $ fiyat etiketi var.

Amazon'daki satıcı kendileri fakat olumsuz bazı yorumlar mevcut. Takdir sizin.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Saatin Japon mekanizmalı olduğu yazıyor. Fiyatlar resmi sitelerinde 45 $ civarında satış etiketiyle başlıyor. Muhtemelen orijinal bir üründür fakat kalitesini bilemem. Daha önce duymadığım ve kullanmadığım bir marka. Yorumlara bakarak karar verebilirsiniz.

Attığınız modele benziyor. Japon mekanizma, safir cam olduğu yazıyor. 125 $ fiyat etiketi var.

Amazon'daki satıcı kendileri fakat olumsuz bazı yorumlar mevcut. Takdir sizin.

Eki Görüntüle 2183346
Eminim aynı ürün değildir ya kendi sitelerinde o kadar pahalı satıp Amazon da ucuza satmazlar herhalde. Yani bence 😂

Mesela bu ürün çakma değil mi hocam?

Birbirinden ayıran en önemli özellikleri, orjinalinde IP67 sertifikası vardır veya başka bir şekilde suya dayanımı vardır. Ama sahtesinde bu korumayı arayamazsın, bir el yıkama ile teknoloji çöplüğünde yerini alabilir.
Misal veriyorum, eskiden normal analog saat takardım ve siyahi uyruklu saat satan arkadaşlardan haftada 2 sefer saat alırdım. Çünkü elimi yıkardım ve anında buğu yapardı, sonrası malum.

Satış sonrası destek, işçilik, malzeme kalitesi, kullanılan malzeme, sağlamlık, dayanıklılık mekanizma ömrü vs...

Çakma saatlerin de bazılarında belirli bir kalite standartı oluyor ama linkteki ürün bir cacığa benzemiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı