Orijinal Windows'un Farkı Nedir ?

Ripper

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem toplarken Windows'a para vermek bana biraz saçma geliyor. O yüzden internetten crackli kuruyorum orijinal'i ile ne gibi bi farkı olabilir? İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal her zaman iyidir. Korsana destek vermiyoruz!

Korsan kullandığın yazılımları güncelleyemeyeceğinden (Yama.) zararlı uygulamalara maruz kalmış olabiliyorsun.

Orijinal ve sahtesi arasındaki farkı şöyle görmelisin;
Sokakta çalıntı bisiklet ile dolaşırken her zaman eski sahibi ile karşılaşıp, onunda bisikletini tanıma tedirginliği ile kullanırsın. Kendi satın aldığın bisiklet ise sana biraz pahalıya gelmiştir belki, ama rahat kullanırsın.

Benim orjinal ama seri numarasını girmedim bilgisayarı her açtığımda seri numarası gir diyor o ekranı kapıyorum birde ekran koruyucu değiştiremiyorum o kadar ama orjinal güncellemeleri bana da geliyor sorunsuz kullanıyorum 5 aydır :)

Yani zaten en büyük unsur crack olayı sen programı yada windows'u cracklerken aslında o .exe uzantılı yada diğer yöntemlerde gerçekleşen olayın tam olarak ne yaptığını bilmiyorsun ki bilgisayarına ne kurduğunu, senden neler alabildiğini. yani windows'u crack'li kullanıp anti virüse para veren kullanıcılar falan da var onlara da çok şaşırıyorum. Antivirüsü crack'li kullanan kullanıcılara zaten hayret ediyorum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Şartlar El vermediği İçin Korsana başvurmuştum. Orjinal Windows alsam kaç kez kullanabilirim ?

Kürekli bir windows yüklü bir bilgisayar var, bendede orjinal windows yüklü bir bilgisayar var orjinale gelen güncelleme aynı vakitte kürekliyede geliyor fakat yüklemeden önce gincelleme hakkında biraz bilgi edinmelisin kürekini kırabilir başına bela almak istemezsin :) bunu sadece bil diye söylüyorum kürekli olanla orjinalin tek farkı güvenlik açığı olabilir, windows dağıtımının aynısının istine uygulayabilirsin bu işlemi ama yine güvensiz olursun lafı uzatmiyacağım bazı satış yerlerinde orjinal windows u uygun fiyatlara bulabilirsin sonucta o kadar insan uğraşıyor didiniyor çalışıyor ve karşılığı ne oluyor 10bilsayarın 6 sı kürekli :/ diğer 3ü bilgisayarı aldığında gelen windowsu kullanıyor sadece 1 i satın alıyor bunu böyle düşün korsana hayır alın terine evet :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı