Orta Asya Türklüğüne bir adım daha bağlanmaya yakınlaştıran kitap önerisi

Framboğaz

Decipat
Daha fazla  
Türk mjtolojisinden karakterlere sardığım merakla beraber özümüzü daha fazla özümseyebileceğimiz, okurken damarlarımızdan uluyan bir bozkurt misali önerebileceğiniz bir kitap var mı?

Kitabın ön izlemesi bulunuyor göz atın istiyorsanız aklıma bu geldi direkt.
Popüler kültürle bir yere gelmiş çıkardığı içeriklere göre kaynağı belli belirsiz kitap yazan birisinden almak çokta mantıklı değil gibi ki YT'de ki çoğu içeriğinde özellikle shortslarda googleye yazıp bulmuş gibi hiç bir kaynak açıp okumamışçasına yalan yanlış bilgiler dağıtıyor.

Hüseyin Nihal Atsız - Bozkurtlar
Hüseyin Nihal Atsız - Ruh Adam
Bahaeddin Ögel - Türk Mitolojisi
Bahaeddin Ögel - Büyük Hun İmparatorluğu Tarihi
İbrahim Kafesoğlu - Türk Milliyetçiliğinin Meseleleri
İbrahim Kafesoğlu - Türk Milli Kültürü
Fuzuli Bayat - Kadın Şaman
Fuzuli Bayat - Türk Mitolojisi kitapları
Barthold - Orta Asya Türk Tarihi
Gumilev - Eski Türkler
Wambery - Türkistan'a Seyahat.
Ali Güler - Göktanrı'dan İslamiyet'e
Ahmet Tasağıl - Tüm kitapları

Bu eserler benim kendi listemden. Bunların dışında da çok güzel eserler var. Özellikle Bahaeddin Ögel, İbrahim Kafesoğlu, Fuzuli Bayat gibi yazarların eserlerini takip etmelisin. Ahmet Taşağıl da bu alanda çok değerli eserleri olan biri. Yazarlar dışında Ötüken Neşriyat'ın sitesine girip farklı ve hoşuna giden kitapları da inceleyebilirsin.

Hüseyin Nihal Atsız - Bozkurtlar
Hüseyin Nihal Atsız - Ruh Adam
Bahaeddin Ögel - Türk Mitolojisi
Bahaeddin Ögel - Büyük Hun İmparatorluğu Tarihi
İbrahim Kafesoğlu - Türk Milliyetçiliğinin Meseleleri
İbrahim Kafesoğlu - Türk Milli Kültürü
Fuzuli Bayat - Kadın Şaman
Fuzuli Bayat - Türk Mitolojisi kitapları
Barthold - Orta Asya Türk Tarihi
Gumilev - Eski Türkler
Wambery - Türkistan'a Seyahat.
Ali Güler - Göktanrı'dan İslamiyet'e
Ahmet Tasağıl - Tüm kitapları

Bu eserler benim kendi listemden. Bunların dışında da çok güzel eserler var. Özellikle Bahaeddin Ögel, İbrahim Kafesoğlu, Fuzuli Bayat gibi yazarların eserlerini takip etmelisin. Ahmet Taşağıl da bu alanda çok değerli eserleri olan biri. Yazarlar dışında Ötüken Neşriyat'ın sitesine girip farklı ve hoşuna giden kitapları da inceleyebilirsin.
Nihal Atsız bir kenara diğerleri daha objektif olarak anlatım ile yazmıştır teşekkür ettim teker teker bir bakalım ömrümüz yeter miymiş okumaya. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı