Orta Çağ tarihi veya herhangi bir tarihle/ tarihi olaylarla ilgili kitap/dergi önerisi

Vago Mundo

Decapat
Daha fazla  
Bu aralar tarih ögrenmeye cok hevesliyim bana önerebileceginiz güzel tarih anlatan kitap veya dergi var mıdır?

(Şu an haşhaşileri anlatan iki kitap ve gecmiste yasanmiş önemli olayları anlatan bir kitap okuyorum)

Önerebileceginiz konu herhangi bir tarihi konu olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konusuna göre söyleyecek olursam yakın Türk tarihi bakımından Yılmaz Gürbüz'ün kitaplarını tavsiye ederim her bitirdiğimde hiç beklemeden kitaplarını aldığım kendisiyle tanışma fırsatı bulduğum harika bir tarihçi ve yazardır, kitapları asla sıkmaz. Yılmaz Gürbüz diye aratırsanız karşınıza eserleri çıkacaktır.

Konusuna göre söyleyecek olursam yakın Türk tarihi bakımından yılmaz gürbüz'ün kitaplarını tavsiye ederim her bitirdiğimde hiç beklemeden kitaplarını aldığım kendisiyle tanışma fırsatı bulduğum harika bir tarihçi ve yazardır, kitapları asla sıkmaz. Yılmaz gürbüz diye aratırsanız karşınıza eserleri çıkacaktır.

Hocam Osmanlı tarihi ile ilgili bir şey önerebilir misiniz?

İlber Ortaylı'nın kitaplarını da şiddetle öneriyorum hocam daha çok Osmanlı devleti üzerine kitapları bol olduğundan ve zaten kendisi bilinir ve ülkedeki en iyi tarihçilerden birisi olduğundan direkt ondan okumanızı öneririm, kitaplarındaki dil yalın ve açık, en sıkı takip ettiğim tarihçiler bu aralar verdiğim bu iki isim tabii yine size kalmış.

Bu aralar tarih ögrenmeye cok hevesliyim bana önerebileceginiz güzel tarih anlatan kitap veya dergi var mıdır?

(Şu an haşhaşileri anlatan iki kitap ve gecmiste yasanmiş önemli olayları anlatan bir kitap okuyorum)

Önerebileceginiz konu herhangi bir tarihi konu olabilir.
Orta çağ öneririm fakat hangi liderleri seviyorsun?

Sorularla Osmanlı İmparatorluğu Erhan Afyoncu.
Fatih Sultan Mehemmed Han İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kayser-i Rum Halil İnalcık (okumadım fakat baya öneriyorlar).

Orta Çağ öneririm fakat hangi liderleri seviyorsun?

Sorularla Osmanlı imparatorluğu erhan afyoncu.
Fatih sultan mehemmed han iki karanın sultanı, iki denizin hakanı, kayser-i rum Halil inalcık (okumadım fakat bayağı öneriyorlar).

Bayağı pahalıymış kitaplar bu kadar beklemiyordum.

Geri
Yukarı