Orta Çağ Temalı Savaş Oyunu Önerisi

Kenan Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu gün sizden orta çağda geçen hikayeli bir oyunu tavsiye istiyorum. Arkadaşlar biliyorsunuz günümüzde gerçekten orta çağ diyebileceğimiz deneyimi yaşatabilen oyun sayısı ne yazık ki azdır.

Aradığım Şeyler:
  • Gerçekçi Savaş Mekaniği.
  • Göz Alıcı Grafikler.
  • Büyük Ordular Kurup Yönetmek (Kesinlikle tepeden baktığımız gibi değil. Hem oyunu göreceğiz hem emir vereceğiz Mount and Blade gibi.)
  • Bir Krallığa Kral Olmak.
  • Şehirleri Yağmalamak.
  • Gemi Kullanmak.
  • Gemi Savaşları.
  • Yan Görevler.
  • Karakter Geliştirme.
  • Kendi Silahımızı Üretmek
  • Dükkan Satın Almak
  • Bir Şeyler İnşa Edebilmek (Şehir, Köy, Depo, Dükkan, Kışla. vs )
  • Elçiler Ulaklar vs
  • Diplomasi
  • Çevre Detaylılığı (hayvan kedi köpek vs)
  • Hikaye.
  • Türkçe Destek.
Kısaca aradığım şeyler bunlar, pek kısa olmadı ama.

Oynayıp Bitirdiklerim:
  • Assassin's Creed 1 (2 kere)
  • Assassin's Creed 2 (6 kere)
  • Assassin's Creed Brotherhood (3 kere)
  • Assassin's Creed Revelations (2 kere)
  • Assassin's Creed 3 (5 kere)
  • Assassin's Creed Libertion HD (3 kere)
  • Mount And Blade 1.101 (Bu oyunun bir başlangıcı veya sonu yok hikayesiz.)
  • Mount And Blade Warband (Bu oyunun bir başlangıcı veya sonu yok hikayesiz.) (Module System ile kodlarıyla da oynadım.)
  • Mount And Blade Fire And Sword (Bu oyunun bir başlangıcı veya sonu yok hikayesiz.)
  • Mount And Blade Viking Conquest (3 kere)
  • The Oblivion Elder Scrolls 4 (Bunun tam bir Türkçe yaması yok, prologu geçip zıplayıp çalıp durdum ve sonuç bu ne böyle oldu)
Sonuç olarak bunların suyu çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
O istediğiniz özellikleri tek oyunda barından bir oyun görmedim ben. Önümüzdeki 10 yıl daha göreceğimi de sanmıyorum. Çok fazla özellik saymışsınız ve bazılarının birbiriyle hiç alakası yok. Age of Empires, Ceasar, Voyage Century, Total War, Mount and Blade, Skyrim ve The Witcher oyunlarını birleştirebilirsek istediğinize ulaşırsınız sanırım.

O istediğiniz özellikleri tek oyunda barından bir oyun görmedim ben. Önümüzdeki 10 yıl daha göreceğimi de sanmıyorum. Çok fazla özellik saymışsınız ve bazılarının birbiriyle hiç alakası yok. Age of Empires, Ceasar, Voyage Century, Total War, Mount and Blade, Skyrim ve The Witcher oyunlarını birleştirebilirsek istediğinize ulaşırsınız sanırım.
Sanırım düşündüğüm şey bu oyunları birleştirirsek mümkün. Bu da önümüzdeki 20 senede anca olur en iyisi oynamadıklarımı oynayayım bunlardan. The Witcher 1 ve 2, GT 420'de çalışır mı?

Witcher serisi kadar başarılı bir oyun henüz görmedim. "RPG nedir?" sorusunun cevabıdır The Witcher. 3'ü henüz oynamadım ancak ne kadar iyi bir oyun olduğunu bilmek için oynamaya gerek yok. 1-2-3 şeklinde oynarsanız güzel olur ancak eski oyunların mekaniği beklediğiniz kadar iyi çıkmayabilir. Hikaye ve RPG özellikleri açısından başarılı bir oyun. Üçüncü oyunda zaten her şey çok iyi.

Çağlar boyu savaş'ı tavsiye ederim ben sana. Birkac kriter disinda hepsini icinde barindiyor.

Aa, o da ne? GB'larca indirmene de gerek yok. Kendisi flash tabanli bir oyun.

Çok iyi öneri bende öneride bulunucaktım bu konuya 2016 da hesap yasak yedi yeni katıldım o yıldan sonra Bannerlord oyna kardeşim ya da kingdom come.

Geri
Yukarı