Başarılı Kurulum OS X Yosemite 10.10 Asus P5QL-E Intel Q6600

Evet, arkadaşlar. Biraz uğraşma sonrası bende pcye basari şekilde mac kurmuş bulunmaktayım. Uğraşma konusuna gelecek olursak. Aslında Yosemite kurulumunda hiç uğraşmadım diyebilirim. Mac kullanmaya karar vermeme 1 hafta oldu. Bir sitede karsıma iatkos ml2 cıktı ve bende bir deneyeyim belki değişiklik olur diye kurmaya karar verdim ve böylelikle site ile tanıştım. Recep beyin çekmiş olduğu videolar sayesinde kurulumu gerçekleştirdim. Ama ne yaptıysam ses için gerekli kextleri bulamadım ve bende bir Yosemite deneyeyim dedim. Yine videolar sayesinde USB yazdırdım ve kuruluma başladım. Clover ekranı geldiğinde donuyordu ekran. Eskiden ayni hatayı Windows kurulumunda da karşılaşırdım ve USB ile bağli olan klavye yerine ps 2 klavye takardım. Ayni şekilde yaptım ve bu sefer clover açıldığında takılmadı. USB üzerinden yüklemeye geçtim. HDD'yi tek parça halinde formatladım ve yüklemeye devam ettim. Yüklerken başka hiç bir ayar yapmadım ve yükleme başarı ile sonuçlandı. Bilgisayar yeniden başladığında ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Siyah ekran üzerinde sol tarafta yanıp sönen imleçten başka bir şey gelmiyordu. Biraz araştırdım ve clover dan boot etmem gerektiğini öğrendim ve Mac'a kavuştum. Internet ve ses çalışmıyordu onlar için gerekli kext leri buldum. Fazla aramadım çok sayıda sayfa kaydetmiştim. Çoğunuzun bileceği iki yabancı site oradan buldum ve kextleri yükledim. Şu anda sorunsuzca kullanmaktayım. Açılışta her zaman cloverdan boot ediyorum. Usb olmadan nasıl boot edilmesi gereken videoya baktım biraz uğraştım ama yapamadım. Anlatımdaki programın yeni sürümü biraz değişik. Bende şimdilik uğraşmıyorum zaten USB üzerinden sorunsuzca açabiliyorum. Biraz uzun anlattım ama belki aynı bileşenlere sahip olanlar rahatlıkla yapabilirler. Bilgisayarım şu şekilde:
  • İslemci: Q6600
  • Anakart: Asus P5QL-E
  • Ekran kartı: Nvidia GTX 275
  • RAM: 4 GB Kingston Hyperx 800 MHz
Ses ve Internet için gerekli kextler:

MEGA

LYbLy0.png

rmO72a.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Hocam
Teşekkür ediyorum verdiğin güzel bilgiler için.

Lakin aynı Anakart bende de var Fakat Ses ve Ethernet bir türlü entegre olmadı :S
Uzun uğraşlar sonunda Ethernet oldu ama Ses olmadı :(
Kullandığın Kext Yükleyici nedir acaba ?

Bilgisayarım şu şekilde:
  • İslemci: Q8300
  • Ekran kartı: Nvidia GTX 760 (Evga)
  • RAM: 4 GB Ocz Reaper 1066 MHz
Sorunsuz Kurulum gerçekleşti fakat Driver sorunu yaşıyorum.

Ayrıca "Alfa AWUS036H" için de Kext bulamadım :(

Saygılarımla...

Merhaba Hocam
Teşekkür ediyorum verdiğin güzel bilgiler için.

Lakin aynı Anakart bende de var Fakat Ses ve Ethernet bir türlü entegre olmadı :S
Uzun uğraşlar sonunda Ethernet oldu ama Ses olmadı :(
Kullandığın Kext Yükleyici nedir acaba ?

Bilgisayarım şu şekilde:
  • İslemci: Q8300
  • Ekran kartı: Nvidia GTX 760 (Evga)
  • RAM: 4 GB Ocz Reaper 1066 MHz
Sorunsuz Kurulum gerçekleşti fakat Driver sorunu yaşıyorum.

Ayrıca "Alfa AWUS036H" için de Kext bulamadım :(

Saygılarımla...
Ses için VoodooHDA kextini deneyebilirsin.

Merhabalar Mmsı anakart var
İşlemci Q6600
Ram 6Gb DDR2
Ekran kartı Nvdıa 8600 Gt olması gerekiyor
Fakat bir türlü kuramadım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz bütün videoları izledim her şeyi yaptım fakat olmuyor kafayı yiyecem...
İyi bayramlar...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı