Osmanlı İmparatorluğu aslında Türkmen'lerden geliyor

Hocam türk ile türkmen arasında hiçbir fark yok. Oğuz ve türkmen diye iki ana kola ayrılıyor türkler. Türkmenler müslümanlığı kabul etmiş olan türkler. Oğızlarsa müslüman olmayan türkler.
Hocam o kültürel fark. Filolojik olarak Türki yada Turanid dil ailesini. Güneybatı grubu Türkiye Azerbaycan ve Türkmen Türkçeleri Oğuz grubu olarak adlandırılır.

Hocam o kültürel fark. Filolojik olarak Türki yada Turanid dil ailesini. Güneybatı grubu Türkiye Azerbaycan ve Türkmen Türkçeleri Oğuz grubu olarak adlandırılır.
Hocam özür dilerim ama bir şey anlamadım. Ben türkmen ve türk arasında fark olmadığını belirttim. Bu ırk bilimi ile ilgili çok bir bilgim yok açıkçası. Biraz daha açıklar mısınız?

Bildiğimiz gibi Osmanlı imparatorluğu Türkiye diye bilinyor doğru, ama asli köki Türkmenlerden geliyor. Bunu biliyor muydunuz?
Kanka Türkmen misin?

Hocam cümle yapınızdan hiçbir şey anlaşılmıyor.
Hocam anlaşılmaz tabi. Kendisi Türkiyeli Türk değil.
Kendisi Orta Asyalı ve Türkçeyi Türk dizilerinden öğrenip anca bu kadar yazabiliyor. Anlaşamasanız konu sahibi bana kendi dilinde yazsın, tercümanlık yaparım😀

Son düzenleme:
Osmanlı devletinin Ankara savaşından sonra kayı boyu olduğunu söyledikleri bilgi tamamen palavra. Son dönemlerde bastırdıkları bakır vesaire paralar çıktı, Osmanoğlu'nun Kayı boyundan geldiği sabit ve kesin bilgi.

OrtaÇağ'da Türk demek göçebe halde yaşayan ve Müslüman olmayan Türkleri tanımlamak için kullanılırken. Türkmen ise Müslüman olan ve yerleşik hayatta yaşayan Türkleri tanımlamak için kullanılırdı. Yani Osmanlı Türkmenler tarafından kurulmuştur. "Türkmenistan ile bir alakası yok."

OrtaÇağ'da Türk demek göçebe halde yaşayan ve Müslüman olmayan Türkleri tanımlamak için kullanılırken. Türkmen ise Müslüman olan ve yerleşik hayatta yaşayan Türkleri tanımlamak için kullanılırdı. Yani Osmanlı Türkmenler tarafından kurulmuştur. "Türkmenistan ile bir alakası yok."
Türkmenistan o Türkmenler olarak tanilyor. O devirdeki Osman imparatorluğu , Seljuk imparatorluğu hepsi şu anki turkmenistan.

Geri
Yukarı