Otomatik vites arabalar nasıldır?

478594

Decapat
Merhaba otomatik vites ehliyet almak istiyorum ama çevremdeki birkaç kişi onu bayan sürer ne yapacaksın diyor ama bana manuel çok zor gibi gözüküyor. O yüzden otomatik vites ehliyet almayı düşünüyorum. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sanırım tek sorunu şanzıman sıkıntıymış öyle mi?

Dostum nereye yaşadığına ve ne için kullanacağınız bağlı ancak genel olarak manuelden cok daha kolay denebilir. Bu arada manuel ehliyetine sahipseniz ikisini birden sürebiliyorsunuz.

Gelecekte manuel araç diye bir şey kalmayacak zaten ama bu manuel öğrenmemeniz için bir sebep değil çünkü velev ki işe girdiniz size verecekleri araba manuel olacak(ekonomik olduğu için) acil bir durum olur etrafta araba olmaz manuel araba vardır kullanmanız gerekir. Manuel araba öğrenmek zor bir şey değil ki bence onu öğrenemeyen(öğrenmek istemeyen değil) araç koltuğuna oturmamalı. Kısaca manuel öğrenin o kadar zor bir şey değil.

Merhaba otomatik vites ehliyet almak istiyorum ama çevremdeki birkaç kişi onu bayan sürer ne yapacaksın diyor ama bana manuel çok zor gibi gözüküyor. O yüzden otomatik vites ehliyet almayı düşünüyorum. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sanırım tek sorunu şanzıman sıkıntıymış öyle mi?

Otomatik rahatlığı hiçbir arabada yok usta. Ama gene de manuel ehliyet alman çok daha iyi olur çünkü manuel ehliyetle otomatik arabada kullanabilirsiniz, fakat otomatik ehliyet ile manuel araba kullanamazsınız.

Çok bir fark yok hocam sadece düz viteste debriyaj var ama düz vites almanızı öneririm hem daha ucuzlar hem de düz vites ehliyeti aldığınızda otomatik kullanabiliyorsunuz ama aynı şey otomatik vites için geçerli değil.

Kimseyi dinlemeyin. Aklı sıra kendini erkek sanan cahiller böyle der. İstanbul trafiğinde daha iyi olur, otomatik rahat. Araba alacaksanız ama ehliyet olarak manuel alın otomatik de sürersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam donanım olarak belki manuel daha iyidir bilmiyorum eğer böyle bir durum varsa bilenler yazar zaten. Otomatik araba kadın işi diyen salakları da dinleme ne alakası var kadınla. İstanbul gibi bir yerde manuelle neden uğraşayım.

Esasen tüm arabaların avantaj ve dezavantajları var. Bence olaya işine en çok hangisi yarar gözünden bak ve manuel sınavına gir.

Kimseyi dinlemeyin aklı sıra kendini erkek sanan cahiller böyle der İstanbul trafiğinde daha iyi olur otomatik rahat.
Araba almıyor ehliyet alıyor dediğin doğru olsa da cebinde daha çok işine yarayacak bir belge olsa daha iyi olmaz mı ileriye dönük düşünürsen?

Esasen tüm arabaların avantaj ve dezavantajları var. Bence olaya işine en çok hangisi yarar gözünden bak ve manuel sınavına gir.

Araba almıyor ehliyet alıyor dediğin doğru olsa da cebinde daha çok işine yarayacak bir belge olsa daha iyi olmaz mı ileriye dönük düşünürsen?

Bir daha okudum az önce güncelledim siz yazmadan zaten.

Geri
Yukarı