Otomotiv mühendisliği okunur mu?

semihefeekinci

Decapat
Daha fazla  
Sizce otomotiv mühendisliği okunur mu?
Puanımı soracaklara ben ortaokul 1.sınıf yani 5. sınıf öğrencisiyim. Otomobiller başta olmak üzere motorlu taşıtlara ve motosikletlere ilgim var. Yani bu ilgi görüntüden değil içindeki teknoloji, motor ve aerodinami dahildir. Neyse konuya gelelim sizce bu bölüm mantıklı mı? Kocaeli'de okurum muhtemelen. Daha liseye bile gitmedim ama meraklıyım işte. Yoksa başka bölüm seçilir mi?

İlgimi çekiyor.Fikriniz için teşekkür ederim.
Rica ederim, ilginizi çeken alana yönelmeniz en iyisi olur hakkınızda.
Çözüm olarak bildirirseniz memnun olurum.
Ülkemizde otomotiv sektörü kaporta, şase ve montajdan ibaret olduğu için tavsiye etmem. Onun yerine makine ya da bilgisayar mühendisliği öneririm.
İlgili alanında başarılı olursa, emin olun dolgun maaş ile çalışır.

Ülkemizde otomotiv sektörü kaporta, şase ve montajdan ibaret olduğu için tavsiye etmem. Onun yerine makine ya da bilgisayar mühendisliği öneririm.
Ben tasarlamak istiyorum yani aslında hayalim bir şekilde konsept bir otomobil tasarlayıp onu tanıtmak,bağış toplayıp fabrika kurarak/satın alarak üretime başlamak ve araç elektrikli veya hidrojenli olucak motprlar başka firmadan satın alınacak

Ben tasarlamak istiyorum yani aslında hayalim bir şekilde konsept bir otomobil tasarlayıp onu tanıtmak,bağış toplayıp fabrika kurarak/satın alarak üretime başlamak ve araç elektrikli veya hidrojenli olucak motprlar başka firmadan satın alınacak
Yani aslında TOFAŞ'dan egea'nın model lisansı alınıp geliştirilip elektrikli bir şekilde üretmek de güzel bir fikir

Forumda porshce 911 GT3 RS var
Ağzımın suları aktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı