Oyun için Amd-A10-7850K yada İntel i7 4790K

i7 4790K çok daha güçlü bir işlemcidir. Ancak ayrıca ekran kartı almayacaksanız A10-7850K daha iyi bir tercihtir. Sistem toplamayı mı düşünüyorsunuz?

GTX Titan SLI mı, GT640 mı demek gibi bir şey olmuş bu soru. :D 7850K APU bir işlemci. Yani içinde güçlü grafik yangaları var. Aynı zamanda ekran kartı görevini de üstleniyor. Bütçe düşükse tercih edilebilir. Core i7 4790K ise çok çok üst seviye bir işlemci. Çok ultra bütçe olmadıktan sonra ya da render sistemi olmadıktan sonra core i5 4690K yeterlidir.

Açıkcası şöyle söyleyeyim @Recep Baltaş ve @Ali Güngör Abilerimin topladıgı apu sistem hoşuma gitti bi nebze daha ucuz benım için. Ama altarnatif bir durum daha var max i7 sistem'de toplayabilirim yani ileriye dönük benım için garanti olur. Bu yüzden i7 de sizlere sormak ıstedım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer giriş seviyesi bir sistem isteyip, ileride yükseltmeyi düşünürsen sana önerebileceğim sistem G3258 + Z97 PC Mate + Ekran kartı olur.

Bu önerdiğim işlemci ve anakart ikilisinden işlemciyi ileride i5-4670K gibi seviyelere çekersen, rahatına kavuşursun. (Yaklaşık 1 yıl sonra.)

Artık eski nesil işlemci vb parçalarla uğraşmak istemiyorum şu zamana kadar 7 yıl geçtı artık böyle sağlam canavar gıbı bir sistem toplamak istiyorum

Ekran kartı hariç 2000-2500 TL Ekran kartını bır kaç ay sonra almak istiyorum. Aklımda bir kaç adet parça var.

• MSI Z97 GAMING 9 AC
  • İntel i7 4790k
  • CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
  • Samsung 128GB 850 PRO SATA 3.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı