Oyun için i7 3770K mı Xeon işlemci mi?

KaanEEEE

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, işlemci soketim LGA1155, ekran kartım GTX 750 Ti, RAM ise 1333MHz 12 GB RAM.

Soketim eski olduğu için Core serisinden en fazla i7 3770K alabiliyorum. Xeon serisi hakkında hiçbir fikrim yok, daha önce de hiç kullanmadım. i7'den daha iyi bir oyun performansı verebilecek Xeon işlemci biliyor musunuz yoksa i7 mi almalıyım? Değerli yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Intel Xeon 3 1240 v2, i7 3770 ile aynı güçte hocam ama i7 3770K öneririm daha iyidir.

Hocam önerim oyun performansı istiyorsanız ekran kartını değiştirin. İşlemciyi daha sonra değiştirirsiniz.

Intel Xeon 3 1240 v2, i7 3770 ile aynı güçte hocam ama i7 3770K öneririm daha iyidir.

Hocam önerim oyun performansı istiyorsanız ekran kartını değiştirin. İşlemciyi daha sonra değiştirirsiniz.
İşlemci öneriniz için teşekkürler hocam ekran kartı öneriniz doğru fakat bütçem buna yetiyor.

Bütçeniz nedir? Daha iyi öneri yapabilirim belki, işlemcinin oyun performansına ekran kartı kadar etkisi yok.
Bilmiyorum hocam çok kararsız kaldım bütçem çok düşük. HDD ile Windows 10 kullanıyorum, işlemcim i3 3220 o da çok güçsüz. Yakın zamanda hangisini almalıyım sizce? SSD mi? İşlemci mi? Forumda genellikle Windows 10'u SSD ile kullanmamızı söylüyorlar. Olayın Windows 10 ile alakası şu ki çoğu oynamak istediğim oyun artık Windows 8.1 desteklemiyor ve Windows 10'da da çok yüksek bir performans düşüşü oluyor.

Son düzenleme:
Anakartınızda SATA 3 portu varsa kesinlikle SSD daha iyi olur. Hangi hard diski kullanıyorsunuz? 7200 RPM mi?

Hocam bu arada işletim sistemini hafifletmek adına modlu Windows 10'ları kurabilirsiniz.

Anakartınızda SATA 3 portu varsa kesinlikle SSD daha iyi olur. Hangi hard diski kullanıyorsunuz? 7200 RPM mi?

Hocam bu arada işletim sistemini hafifletmek adına modlu Windows 10'ları kurabilirsiniz.
Hocam çok bilmiyorum ama sanırım ST320LM001 5400 RPM.

Modlu Windows 10 hakkında bir fikrim yok, benden daha iyi bilgisayardan anlayan çoğu arkadaşım güvenlik açığı olduğundan dolayı kullanmamı tavsiye etmediler.

Hocam çok bilmiyorum ama sanırım ST320LM001 5400 RPM.

Modlu Windows 10 hakkında bir fikrim yok, benden daha iyi bilgisayardan anlayan çoğu arkadaşım güvenlik açığı olduğundan dolayı kullanmamı tavsiye etmediler.

Önce SSD alın, bilgisayar daha hızlanacaktır.

Modlu Windows 10'u bilinenlerden mesela AtlasOS ReviOS vb işletim sistemini kurduğunuzda sorun çıkacağını sanmıyorum. Ben AtlasOS kullanıyorum ama PC formatlamam gerektiğinde ReviOS kullanmayı düşünüyorum. İsterseniz kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı