Oyun için Intel mi AMD mi alınmalı?

Hocam hiç kimse bir firma diğerinden daha ucuz diyemez işlemci konusunda. İki firmanın da yüz karası işlemcileri var, çok güzel işlemcileri var, f/p işlemcileri var. O daha ucuz, bu daha iyi falan diyemezsiniz.

Hocam hiç kimse bir firma diğerinden daha ucuz diyemez işlemci konusunda. İki firmanın da yüz karası işlemcileri var, çok güzel işlemcileri var, F/P işlemcileri var. O daha ucuz, bu daha iyi falan diyemezsiniz.

Hocam bence fiyat konusunda firmalar kapışır ama performans açısından direkt firmayı ele alamayız iyisiyle kötüsüyle bir sürü modelleri var iki firmanında.

Hocam 12100F ile 5500 arasında kaldım. Siz olsanız oyun odaklı olarak hangisini seçerdiniz?

Hocam 12100F ile 5500 arasında kaldım. Siz olsanız oyun odaklı olarak hangisini seçerdiniz?

12100F ile 5500 arasında kaldım. Hocam.

Çekirdek sayısı, temel frekans hızı ve L3 önbelleği ile Ryzen 5 5500'e oyum.

İntel hocam net söylüyorum daha ucuz , daha güçlü.
Yine şaşırtmadı 19 Mesajı olan bir arkadaş ve direk hiç deneyim, bilgi aktarmadan "Intel" yazan.
Hangi model güçlü? Intel nerede güçlü aydınlatın bizi. Bugün işlemci anakartı satıp Intel'e geçeceğim. Model yok, numara yok, deneyim yok. "Intel net hocam güçlü." diyorsunuz.

Son düzenleme:
Oyun için Intel mi AMD mi alınmalı?
Yeni anakarta geçecekseniz AMD 7600X e bakın derim, fiyatı 5700e kadar düştü. Canavar gibi işlemci.

Yeni anakarta geçecekseniz AMD 7600X e bakın derim, fiyatı 5700e kadar düştü. Canavar gibi işlemci.

AMD’nin yeni nesil işlemcileri sadece DDR5 Ram ile uyumlu, anakart+Ram ile çok ciddi bir maliyet çıkarıyor sanırım.

Geri
Yukarı