Oyun indirilirken işlemci sıcaklığı yükseliyor

Evet 1Gbps oyun oynarken sıcaklıklar normal 65-78 derece arası.

Termal macunu daha yeni değiştirdim, çok fazla veya azda sürmedim.
Oyundayken sıcaklıklar dedıgınız gıbı normalmıs.
Farklı yerlerde ındırme yaparkende aynı mı? Ayrıca ındırme hızını 100-200mbps'e kısıtlayıp dener mısınız? Hızdan dolayı ise ogrenmıs oluruz. Belkı de sadece denedıgınız uygulamaya ozeldır. Arkadasların da dedıgı gıbı olması gerekenden yuksekmıs gıbı geldı bana da dedıgınız gıbıyse.

Oyundayken sıcaklıklar dedıgınız gıbı normalmıs.
Farklı yerlerde ındırme yaparkende aynı mı? Ayrıca ındırme hızını 100-200Mbps'e kısıtlayıp dener mısınız? Hızdan dolayı ise ogrenmıs oluruz. Belki de sadece denedıgınız uygulamaya ozeldır. Arkadasların da dedıgı gıbı olması gerekenden yuksekmıs gıbı geldı bana da dedıgınız gıbıyse.
Ondan olduğunu hiç sanmıyorum 1 yıldır Steam üzerinden oyun indiriyorum sürekli sıcaklıklarda termal macunu değistirmeden önce normaldi büyük ihtimal termal macun yüzünden.

20240517_204842.jpg

Termal macun bu sekilde.

Ondan olduğunu hiç sanmıyorum 1 yıldır Steam üzerinden oyun indiriyorum sürekli sıcaklıklarda termal macunu değistirmeden önce normaldi büyük ihtimal termal macun yüzünden.

Simdi 100Mbit'e sinirlayip denedim de sicaklik neredeyse artmadi ve CPU kullanimi da 15-20 arasindaydi. Ekran goruntusu olarak attigim 500Mbit ile indirmede CPU kullanimi 70'lerde ve sicaklik 10~ derece artmisti.
1gbps internetten kaynakli olabilir, denemekten zarar gelmez bence hocam. Iciniz rahat degilse termal macunu da degistirirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı