Oyun oynarken ekran gidiyor

mustafams13

Decapat
Bugün başlayan bu sorunun nedenini maalesef anlayamadım. Oyun oynarken birden ekranım gitti bilgisayarım çalışmaya devam ediyordu ama ekran yoktu. Anakarta baktım VRAM ışığı yanıyordu sistemi tekrar kapatıp açtım belirli bir süre oyun oynadıktan sonra yine aynı hata oldu. Derece takibi yaprım GPU 86 CPU 55 olmasına rağmen neden bu sorunla karşılaşıyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
Ryzen 5 2600
msI RX 580 Armor OC
G.Skill 8 GB 3200 MHz RAM
B450M Pro VDH anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
RX ekran kartları Overclock için iyi ekran kartları değiller, oyunlarda kendim denediğimden biliyorum RX570'i 1300Mhz den 1400'e çektiğim halde bilgisayar kapandı açtığımda WattMan beklenmedik bir hata yüzünden ayarları geri yükledi mesajı aldım, Overclock ile kullanıyorsanız tavsiyem Overclock yapmayın.

Funmark testi yaparmısın.Test sırasında ekran donarsa veya PC reset atarsa sıkıntı PSU veya ekran kartındadır.

Birkaç gündür sistemi test ediyorum kapanma sorunu sadece apex legend oynarken oluyor diğer grafik yükü olan oyunlarda sorun olmuyor.Kasayı da değiştireceğim çünkü hava akışı fazla olmuyor bu yüzden de kapanıyor olabilir.Ama neden sadece apex anlamadım
RX ekran kartları Overclock için iyi ekran kartları değiller, oyunlarda kendim denediğimden biliyorum RX570'i 1300Mhz den 1400'e çektiğim halde bilgisayar kapandı açtığımda WattMan beklenmedik bir hata yüzünden ayarları geri yükledi mesajı aldım, Overclock ile kullanıyorsanız tavsiyem Overclock yapmayın.
Fabrika haliyle kullanıyorum soğutma bloğu bile olmayan karta o.c yapılmamalı zaten kart güçlü ama soğutma yetersiz kalıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı