Oyun oynarken internet gidiyor

GJHyperion

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Oyun oynarken internetim gidiyor. Wi-Fi'den kopup düşmüyorum. İnternete her zaman bağlıyım fakat bilgisayardan internet gidiyor. LoL oynuyorum mesela 20 30 saniyede bir 3 4 saniyeliğine internet gidiyor pingim artmıyor genelde direkt internet 3 4 saniyeliğine bilgisayarıma ulaşmıyor sanırsam. Resimdeki gibi CMD üzerinden LoL'e ping atıyorum ve hata alıyorum. Kayıt defterini sildim, DNS temizledim, bilgisayara format attım ama yok olmadı olay tekrarlandı hep resmen Online oyun oynayamıyorum. Başka Wi-Fi'lere katılıyorum aynısı oluyor modemle de alakası yok. Başka oyunlarda da gidiyor LoL sadece örnek.
Bu iğrenç olay neden oluyor bilen var mı acaba?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 263
Modem arayüzünden DNS sunucusunu
Cloudflare 1.1.1.1 // 1.0.0.1
Google 8.8.8.8
Bunların birini seçerek değiştirin ve ayarı kaydedin. Modemi kapatıp açın.

Sadece sizin cihazda oluyorsa muhtemelen wifi adaptörünüzde sıkıntı vardır.

Merhaba arkadaşlar.
Oyun oynarken internetim gidiyor. Wi-Fi'den kopup düşmüyorum. İnternete her zaman bağlıyım fakat bilgisayardan internet gidiyor. LoL oynuyorum mesela 20 30 saniyede bir 3 4 saniyeliğine internet gidiyor pingim artmıyor genelde direkt internet 3 4 saniyeliğine bilgisayarıma ulaşmıyor sanırsam. Resimdeki gibi CMD üzerinden LoL'e ping atıyorum ve hata alıyorum. Kayıt defterini sildim, DNS temizledim, bilgisayara format attım ama yok olmadı olay tekrarlandı hep resmen Online oyun oynayamıyorum. Başka Wi-Fi'lere katılıyorum aynısı oluyor modemle de alakası yok. Başka oyunlarda da gidiyor LoL sadece örnek.
Bu iğrenç olay neden oluyor bilen var mı acaba?
Bendede oluyor acaba modeme yakın mısınız ?

Modem arayüzünden DNS sunucusunu
Cloudflare 1.1.1.1 // 1.0.0.1
Google 8.8.8.8
Bunların birini seçerek değiştirin ve ayarı kaydedin. Modemi kapatıp açın.

Sadece sizin cihazda oluyorsa muhtemelen wifi adaptörünüzde sıkıntı vardır.
Sadece bende oluyor maalesef. Modem ara yüzü ile olur mu bilmiyorum denemedim hiç ama olacağını pek sanmıyorum. Kontrol de edemiyorum modem ara yüzü biraz karışık yaparım onu yarın. Ben hiç dns ayarlarımı değiştirmedim önceden böyle bir sorun yoktu kendiliğinden değişmez demi bu dns ayarı ?
Bendede oluyor acaba modeme yakın mısınız ?
Yakın olunca biraz daha az oluyor. Uzaklaşınca 10 15 saniyede bir internet gidiyor.

Yakın olunca biraz daha az oluyor. Uzaklaşınca 10 15 saniyede bir internet gidiyor.

Modem eski bir şey mi?
Çok kişi bağlı mı?
Çok kişi bağlıysa bir de çevredeki Wi-Fi sinyallerin kullandığı kanallar sizin modemle aynı ise darboğaz oluşabilir.

Kablolu bağlantıya geçin veya modem arayüzünden kanal değiştirmeyi deneyin veya Wi-Fi adaptörünüzü değiştirin modeminiz 5GHz destekliyorsa kaliteli 5GHz destekli Wi-Fi adaptör alın.

Modem eski bir şey mi?
Çok kişi bağlı mı?
Çok kişi bağlıysa bir de çevredeki Wi-Fi sinyallerin kullandığı kanallar sizin modemle aynı ise darboğaz oluşabilir.

Kablolu bağlantıya geçin veya modem arayüzünden kanal değiştirmeyi deneyin veya Wi-Fi adaptörünüzü değiştirin modeminiz 5GHz destekliyorsa kaliteli 5GHz destekli Wi-Fi adaptör alın.
Modemi yeni aldım 100mbs internetim de var sadece ben bağlıyım

Sadece bende oluyor maalesef. Modem ara yüzü ile olur mu bilmiyorum denemedim hiç ama olacağını pek sanmıyorum. Kontrol de edemiyorum modem ara yüzü biraz karışık yaparım onu yarın. Ben hiç DNS ayarlarımı değiştirmedim önceden böyle bir sorun yoktu kendiliğinden değişmez değil mi bu DNS ayarı?

Modem kaynaklı sinyal paraziti vardır kanal değiştirmeye çalışıyor olabilir kanal ayarlarını kendin yapıp dener misin modem arayüzü üstünden.

Bana sorarsanız o zaman Wi-Fi adaptörünüzde sıkıntı var DNS ayarı, kanal ayarı, modem hiç alakası yok.

Kanal ayarı da yapar bu sorunu geçiş esnasında.
Yok dostum şu an öğrenci evindeyim buraya yeni bağlattım. Memleketimdeki evde de aynı problemi yaşıyorum sevgilim geldiğinde o oyunlarda böyle kopmalar yaşamıyor.

Wi-Fi adaptörü arızalı o zaman tek diyebileceğimiz o

Geri
Yukarı