Oyun performansı olarak Windows 11 mi Windows 10 mu?

Kayra342727

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ancak fazla RAM yediği için beni biraz düşündürüyor, oyun performansında hangi Windows önde?

İşlemcinizde verimlilik çekirdeği yoksa Windows 10 kullanabilirsiniz. Windows 11 kullanıyordum, bazen takılıp kalıyor sistem veya Windows Gezgini çöküyor. Dosya sistemi kapanıyor ve bende 11. nesil i7 11800H var. Bir de bazı oyunlarda Windows 10 daha iyi performans veriyor bende.

Kendi sisteminiz ile karşılaştırıp öyle daha iyi karar verebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ancak fazla RAM yediği için beni biraz düşündürüyor, oyun performansında hangi Windows önde?

Hocam kendi fikrim: Windows 11 yediği RAM miktarı öyle ahım şahım değil. Ayrıca yeni güncellemeler ile optimizasyon sorunları çok büyük ölçüde çözüldü. Daha önce Windows 10 kullanıp 1 sene önce 11'e geçmiş biri olarak Windows 11 çok daha rahat geliyor. Tabii sisteme göre değişir.

Hocam oyun farkı çok az. Zaten Windows 10 desteği yakında bitecek. Windows 11 bence iyi.

Gerçekten 1-10 arası FPS'in bir önemi yok bu yüzden hangisi size daha mantıklı geliyorsa o ben Windows 10 kullanıyorum bana göre süper fakat bugün istesem Windows 11'e de geçerim hiçbir şey değişmiyor arayüz harici ki Microsoft zaten 1 yıla galiba zorunlu 11'e geçtirecek.

İşlemcinizde verimlilik çekirdeği yoksa Windows 10 kullanabilirsiniz. Windows 11 kullanıyordum, bazen takılıp kalıyor sistem veya Windows Gezgini çöküyor. Dosya sistemi kapanıyor ve bende 11. nesil i7 11800H var. Bir de bazı oyunlarda Windows 10 daha iyi performans veriyor bende.

Kendi sisteminiz ile karşılaştırıp öyle daha iyi karar verebilirsiniz.

Bende i7 12700H var Windows 11 iyi FPS veriyor konularıma bakarsan Windows 11'i yere gömerdim fakat günümüz işlemciler Windows 10 da stabil geliyor fakat Windows 11 güncelledikce kendisini bozmaya başlıyor umarım anlatabilmişimdir.

Bende i7 12700H var Windows 11 iyi FPS veriyor konularıma bakarsan Windows 11'i yere gömerdim fakat günümüz işlemciler Windows 10 da stabil geliyor fakat Windows 11 güncelledikce kendisini bozmaya başlıyor umarım anlatabilmişimdir.

Vaktim olduğuna bakayım. Ben 1 senedir W10-11 arası gidip geliyorum. En son Windows 10'da nefes almıştım. Sürücüleri de Windows'un kendi kararına bırakıp sorunsuz kullanıyorum.

Vaktim olduğuna bakayım. Ben 1 senedir Windows 10-11 arası gidip geliyorum. En son Windows 10'da nefes almıştım. Sürücüleri de Windows'un kendi kararına bırakıp sorunsuz kullanıyorum.

Bu sıralar Windows 11 problemli kendimi anlatmam da sorun olmazsa şey söylemek istiyorum Windows 11'e girdigimde tek 2 problem görmüştüm 1. Chrome de GPU kullanmayı kapatmazsam YouTube veya herhangi site ani siyah ekran oluyordu kapattıgımda düzelmişti 2. bazen ufak şans ile masaüstü 10 FPS gibi çalışıyor fakat oyunlarda FPS çok yüksek.

Geri
Yukarı