Oyun programlamaya geç başlamış olmak

Adriel

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şöyle konuya başlayalım. Ben oyun programlamaya merak salmış bir adamım. 16 yaşındayım. Çok takıntılı ve ozguvenim yerlerde olduğu için hep geç yaşta öğrenmeye başladığını dusunuyorum ve bu beni oldukça üzüyor. Acaba sizin düşünceleriniz nedir bunun hakkında? Oyun yapımı hakkında deneyimli insanlar da cevap verirse eğer sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şöyle konuya başlayalım. Ben oyun programlamaya merak salmış bir adamım. 16 yaşındayım. Çok takıntılı ve ozguvenim yerlerde olduğu için hep geç yaşta öğrenmeye başladığını dusunuyorum ve bu beni oldukça üzüyor. Acaba sizin düşünceleriniz nedir bunun hakkında? Oyun yapımı hakkında deneyimli insanlar da cevap verirse eğer sevinirim.
Bende 17yaşındayım ve yaklaşık 3 ay oldu başlayalı. Bende geç başladığımı düşünüyorum bu kadar ilgimi çekmesine rağmen (Opsiyonel)

Acaba gerçekten geç mi başladık yoksa bu bir takintimi:(
Bilmiyorum ama azimli çalışınca bizden erken başlayanları geçiyoruz.
10,5 sınıfta geçtim 11. sınıfım Okul 1.siyim + 1 oyun ve 1 uygulamam var

Siz geç diyorsanız biz ne yapalım. Ben 30 yaşında başladım. Ayrıca çevremde çok geç yaşlarda başlayanlar var. Bence yaşlarınız genç sayılır.

16 17 yaşları hiç de geç yaşlar değil. Yakın bir arkadaşım Üniversiteyi elektrik bölümünden mezun olarak bitirdi. Okuduğu bölümü beğenmediği için yazılım öğrnemeye başladı. 30 yaşına geldiğinde şimdi bir yazılım firmasında çalışıyor. Kendisi yazılıma dönüş yaptığında 24 yaşındaydı.

Siz geç diyorsanız biz ne yapalım. Ben 30 yaşında başladım. Ayrıca çevremde çok geç yaşlarda başlayanlar var. Bence yaşlarınız genç sayılır.
Mesleki gerekliklikten geliyorsunuz çoğunuz çünkü. Genelde mimar olmak üzere, İnşaat mühendisi ve doktor da dahil.

Erken bile.
Derslerine calisip iyi bir okula git, sonra bir oyun firmasinda staj yapip sektore girersin.
Paralelde de hobi amacli ogren. 16 yasinda dogru durust bilgisayar kullanamayan arkadaslarim gayet iyi pozisyonlardalar simdi, tenis degil ki bu once baslayan one gecsin.

Erken bile.
Derslerine calisip iyi bir okula git, sonra bir oyun firmasinda staj yapip sektore girersin.
Paralelde de hobi amacli ogren. 16 yasinda dogru durust bilgisayar kullanamayan arkadaslarim gayet iyi pozisyonlardalar simdi, tenis degil ki bu once baslayan one gecsin.
Meraklısı, ikisini birden yapar. Hatta bana şuan okul baya boş geliyor.

Bilmiyorum ama azimli çalışınca bizden erken başlayanları geçiyoruz.
10,5 sınıfta geçtim 11. sınıfım okul 1.siyim + 1 oyun ve 1 uygulamam var.

Sizin bir basariniz var en azından Unreal Engine 5 ile bir oyun bile cikartamadim.

Meraklısı, ikisini birden yapar. Hatta bana şu an okul bayağı boş geliyor.

Evet okul gerçekten boş geliyor ve hep zamanımın alindigini hissediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı