Oyun ve yazılım için Linux tabanlı işletim sistemi tavsiyesi

D diskinde oyunlar mı var?

Yok bir dakika şöyle sorayım.
1-Linux Windows ile aynı şekilde kuruluyor değil mi (boot menüsünden)
2-Windows'daki gibi C ve D diski yarımını Linux'de var mı varsa nasıl yapılır?

Hemen hemen bütün dağıtımlarda oyun oynayabilirsiniz. Steam sayesinde.

Arkadaşlar ElemantaryOs ve Endeavor gibi dağıtımların oyun için daha iyi olduğunu söyledi?

Hem kurulabiliyor hem de işletim sistemi değiştirmene olanak sağlayan bir menü yüklüyor.

Arkadaşlar ElemantaryOs ve Endeavor gibi dağıtımların oyun için daha iyi olduğunu söyledi?
ElemantaryOS ve Endeavor hiç kullanmadım. Yorum yapmam doğru olmaz. Ama merak etmeyin zaten Steam kurabileceğiniz için hangi Linux dağıtımı olduğu çok aşırı fark oluşturmayacaktır.

Hem kurulabiliyor hem de işletim sistemi değiştirmene olanak sağlayan bir menü yüklüyor.
2. soru Windows'daki gibi C ve D diski yarımını Linux'de var mı varsa nasıl yapılır?

ElemantaryOS ve Endeavor hiç kullanmadım. Yorum yapmam doğru olmaz. Ama merak etmeyin zaten Steam kurabileceğiniz için hangi Linux dağıtımı olduğu çok aşırı fark oluşturmayacaktır.

Hocam ama yani hepsinde aynı sonucu verir mi?

2. soru Windows'daki gibi C ve D diski yarımını Linux'de var mı varsa nasıl yapılır?

Onu bilmiyorum. Denemek lazım :) Bakın protondb.com diye bir site var. Oynayacağınız oyunu yazın ve size orada kullanıcı raporlarını gösteriyor. Hangi linux dağıtımı hangi bilgisayar özellikleri, ne kadar performans alınmış vb.

Linux'ta klasör gibi ayırabilirsin.

/home,
/boot,
/,
/opt

gibi falan.

Genel olarak; "/" ve "/boot/efi" şeklinde ayrılır.
Bazı insanlar ise "/home/x" şeklide ayırır.

x: Kullanıcı adıdır.
Bunu yapmalarının nedeni, ayarları ve dosyaları kaybolmadan başka dağıtımları yüklemeleri içindir.

Linux'ta klasör gibi ayırabilirsin.

/Home,
/Boot,
/,
/Opt

Gibi falan.

Genel olarak; "/" ve "/boot/efi" şeklinde ayrılır.
Bazı insanlar ise "/home/x" şeklide ayırır.

X: Kullanıcı adıdır.
Bunu yapmalarının nedeni, insanların ayarı ve dosyaları kaybolmadan başka dağıtımları yüklemeleri içindir.

Ayrımasam nasıl olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı