Oyun yapmak para kazandırır mı?

Oyun işi uzun Unity ile bitmiyor. C++ ve Blender'da öğrenmen gerekecek.

Blender'da çok iyi olmasına gerek yok. Bütün işi tek başına yapacaksa her şeyde profesyonelleşmeye uğraşacaksa aşırı vakit harcar. Oyun yerine modellemede iyi birisini bulsun ekip arkadaşı olsun. C++ illa gerekli değil C# ile geliştirme yapabilir gayet. Udk tarafına girecekse C++ öğrensin fakat yani başladıktan sonra hevesi varsa hızlı ilerler ama dediğim gibi heves dışında disiplin olmas ılazım. Disiplinsiz hiçbir şey başaramaz.

Biliyorum hocam şimdilik başlangıçtayım diye Unity'den devam ediyorum. Tasarım konusunu da oyun yapmayı bitirdikten sonra deneyeceğim kendimi.

Hocam mobil yapmayı düşünmüyorum.

O tarafa yap demedim diğer arkadaşlar deyince pazarı bilmeden yazdıklarıın düşündüm niye önerdiler o alanı söylesinler istedim. Şimdi millet aylık 3-4 oyun geliştirmeye anlaşıp firmalara çalışıyor. Firmalarda reklam basıp o oyunları tutturuyor orada rekabet şansın nasıl olacakmış demelerini istedim. Ekstra olarak oyunu yaptın az başarılı olsa diğer kopyalar özellikle az isim yapmış firmalar kopyalar ise onları geçmen zor oluyor reklam ile indirme rakamlarıyla seni geçiyorlar.

Blender'da çok iyi olmasına gerek yok. Bütün işi tek başına yapacaksa her şeyde profesyonelleşmeye uğraşacaksa aşırı vakit harcar. Oyun yerine modellemede iyi birisini bulsun ekip arkadaşı olsun. C++ illa gerekli değil C# ile geliştirme yapabilir gayet. Udk tarafına girecekse C++ öğrensin fakat yani başladıktan sonra hevesi varsa hızlı ilerler ama dediğim gibi heves dışında disiplin olmas ılazım. Disiplinsiz hiçbir şey başaramaz

Hocam tasarım konusunda düşüğüm yani biri gerekebilir. Şu anlık hazır assetlerle ilerleyeceğim. Zaten bunları da gerçek bir oyun gibisinden yapmayacağım. Yani şu an deneme eğlenme amaçlı. C# konusunda da C++'yı da öğreneceğim ileride.

Hocam tasarım konusunda düşüğüm yani biri gerekebilir. Şu anlık hazır assetlerle ilerleyeceğim. Zaten bunları da gerçek bir oyun gibisinden yapmayacağım. Yani şu an deneme eğlenme amaçlı. C# konusunda da C++'yı da öğreneceğim ileride.

Deneme yap ama o kısmı çok uzatma. Gerçek bir projede çalışırsan öğrenecenin şey çok çok daha fazla. Bu arada İngilizcen nasıl?

Hocam İngilizcem basit bir oyun için yeterli. Ama onu da geliştireceğim.

3-4 ay sıkı çalış günde 1 saatini ayır İngilizceni geliştir ya da kursa git. Dokümantasyon okuman gerekecek ya da bazı sorunlar yaşayacaksın çözümünü sadece İngilizce kaynaklarda oluyor. Discord'da güzel sunucular var oyun geliştiricleri için olnarada katılabilirsin.

Geri
Yukarı