Oyunda Ekran Dalgalanması

Alperen YAVUZ

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hiç adetim değildir ama wolfteam isimli bir oyunu indirip oynadım ve sağ ve sol yanlarda çizgi gibi dalgalanmalar gördüm. Masaüstünde çok belli olmuyor, yok sanırım masaüstünde fakat oyunda oluyor sebebi nedir ?

Sistem özelliklerim imzamdakilerdir. Ekran kartı driverleri günceldir.

Eğer dalgalanmalar masaüstündeyken az fakat oyunlarda daha fazlaysa, heleki uzun süre oynadıkça bu dalgalanmalar artıyorsa sorun ekran kartından demektir. Ekran kartınız fazla ısındığı zaman böyle sorunlar oluşabilir. Kasanızın içini açıp özellikle ekran kartında olabilecek tozları temizleyin. Temizledikten sonra bilgisayar boştayken ve oyun oynama esnasındayken ekran kartınızın ulaştığı sıcaklık değerlerini buradan paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Aynı problem bndede olmuştu,Yeni bilgisayar kasası toplamıştım Btf3 Oynarken ekranda dalgalanmalar oluyordu servise verdim problem yok diye geri yolladılar, monütörüm eskiyidi yeni monitör aldım problem kalmadı xD

oyunun ayarlarında Vsync etkin mi? Değilse etkinleştirip dener misiniz ?

Vsycn sabit ve değişir seçeneği var ve değişir seçeneği aktif durumda.

Eğer dalgalanmalar masaüstündeyken az fakat oyunlarda daha fazlaysa, heleki uzun süre oynadıkça bu dalgalanmalar artıyorsa sorun ekran kartından demektir. Ekran kartınız fazla ısındığı zaman böyle sorunlar oluşabilir. Kasanızın içini açıp özellikle ekran kartında olabilecek tozları temizleyin. Temizledikten sonra bilgisayar boştayken ve oyun oynama esnasındayken ekran kartınızın ulaştığı sıcaklık değerlerini buradan paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
Aynı problem bndede olmuştu,Yeni bilgisayar kasası toplamıştım Btf3 Oynarken ekranda dalgalanmalar oluyordu servise verdim problem yok diye geri yolladılar, monütörüm eskiyidi yeni monitör aldım problem kalmadı xD

Bilgisayar daha fazla açık kaldıkça dalgalanmaların artması söz konusu değil şuan. Monitörüm HDMI değil, VGA monitör, ondan olabilir mi ?

Ozaman büyük bi ihtimalle geriye ekran yenileme hızı kalıyor. Monitörünüzün desteklediği hz kaç? oyunda kullandıgıız hz ile aynı mı ?

Monitörümü 2008 yılında almıştım ama çok memnunum :) 60 Hz olması gerek ekran yenileme hızının...

59 Hz arkadaşlar monitörün yenileme hızı...

Kullandığınız kabloyu değiştirme imkanınız varsa başka bir kabloyla kullanmayı deneyin. Başka kablo bulamazsanız mevcut VGA kablonuzun dişlerini kontrol edin ve bağlı durumda iken kabloyu biraz salladığınızda dalgalanmalarda değişim olup olmadığına bakın eğer dalgalanmalarda değişim oluyorsa sorun kablodan demektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı