Çözüldü Oyundayken Discord sesi robotlaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FreYr3162

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5600, Gigabyte Gaming OC Pro RTX 2060, G.Skill 2x8 GB 3000MHz CL16, Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, Samsung 860 EVO 500 GB M2 SSD, Pny CS900 480 GB, Cougar 700W PSU
Oyun oynarken arkadaşlarımla Discord üzerinden konuşuyoruz. Oyundayken ara ara hem onların sesi robotlaşıyor hem de oyun sesinde robotlaşmalar oluyor. Pingim yükseliyordur diye düşünmeyin Superonline Fiber kullanıyorum ve Discord pingim sabit görünüyor. Kulaklıktan dolayı mıdır yoksa farklı bir donanımsal problem mi vardır? Format attım çözülmedi çünkü. Kulaklığım Logitech G430 5 senelik kulaklık.

Çözüm
Oyun oynarken arkadaşlarımla Discord üzerinden konuşuyoruz. Oyundayken ara ara hem onların sesi robotlaşıyor hem de oyun sesinde robotlaşmalar oluyor. Pingim yükseliyordur diye düşünmeyin Superonline fiber kullanıyorum ve Discord pingim sabit görünüyor. Kulaklıktan dolayı mıdır yoksa farklı bir donanımsal problem mi vardır? Format attım çözülmedi çünkü. Kulaklığım Logitech G430 5 senelik kulaklık.

Kulaklık ile alakalı dostum kulaklığın giriş ve çıkış birimleri düzgün seçilmemiş discordan girişi bilgisayar mikrofonu çıkışı da kendi kulaklığınız olarak seçerseniz oyunda da Discord'a da sorun çözülür. Eğer yardımcıyı olduysam en iyi çözüme tıklayabilirsiniz.
Problem Discord ayarları ile ilgilidir diye tahmin ediyorum.

Ben de aynı sorunu yaşadığım için biliyorum. Her gün aynı sorun yaşıyorum ve yalnızca bir ayar verdiğimde düzeliyor.
Oyun oynarken arkadaşlarımla Discord üzerinden konuşuyoruz. Oyundayken ara ara hem onların sesi robotlaşıyor hem de oyun sesinde robotlaşmalar oluyor. Pingim yükseliyordur diye düşünmeyin Superonline fiber kullanıyorum ve Discord pingim sabit görünüyor. Kulaklıktan dolayı mıdır yoksa farklı bir donanımsal problem mi vardır? Format attım çözülmedi çünkü. Kulaklığım Logitech G430 5 senelik kulaklık.

Kulaklık ile alakalı dostum kulaklığın giriş ve çıkış birimleri düzgün seçilmemiş discordan girişi bilgisayar mikrofonu çıkışı da kendi kulaklığınız olarak seçerseniz oyunda da Discord'a da sorun çözülür. Eğer yardımcıyı olduysam en iyi çözüme tıklayabilirsiniz.
Problem Discord ayarları ile ilgilidir diye tahmin ediyorum.

Ben de aynı sorunu yaşadığım için biliyorum. Her gün aynı sorun yaşıyorum ve yalnızca bir ayar verdiğimde düzeliyor.

Çözüm
Kablolu internet mi? Discord ayarlarında Discord paketlerine öncelik ver gibi bir ayar olması lazım onunla bir deneyin eğer kablolu bağlanıyorsanız. Kablosuz bağlanıyorsanız bir de kablolu deneyin.

Kablolu internet mi?
Evet kablolu kullanıyorum.
Discord giriş çıkış birimleri kulaklık olarak seçili, ilk olarak yapmıştım o ayarı. Deneyeyim dediğiniz gibi.
Discord ayarlarında Discord paketlerine öncelik ver gibi bir ayar olması lazım onunla bir deneyin eğer kablolu bağlanıyorsanız.
Tam olarak nerede bulunuyor bu ayar?

Evet kablolu kullanıyorum.

Discord giriş çıkış birimleri kulaklık olarak seçili, ilk olarak yapmıştım o ayarı.

Tamam işte ikisi de kulaklık olduğu için bu sorunu yaşıyorsun.
1644240461295.png

Bak ikisini de bu şekilde kulaklık seçtim bu yüzden robot sesleri duyuyorum şimdi ise düzgün ayarı atacağım.

Discord ayarlara girin. Gelişmiş bölümüne girip çıkan iki seçeneği de kapatın. Sonra ses ve görüntü ayarına girin. H.264 Donanım İvmesi açık ise kapatın. Kısma ayarını da %0'a çekin. Gürültü azaltma yani Krisp özelliğini de kapatın.

Sorun çözülürse haber vereceğim, teşekkürler. Daha önce yaşamıyordum bu durumu, son 2 aydır yaşıyorum format atamamıştım format atınca çözülür diye düşünüyordum. Yeni format attım fakat çözülmedi çok garip bir problem.

Yeni konular

Geri
Yukarı