Steam Oyunlar açılmıyor

Dippnak

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda daha önce Sea of Thieves'ı hiçbir sorun yaşamadan Game Pass üzerinden 50 saat oynamıştım. Şu anda Steam'den indirdim ve oyun açılmadan "video driver crashed and was reset" hatasını veriyor ve "oyun en son çalıştırıldığında düzgün kapatılmadı" hatası alıyorum. Her şeyi denedim internette çıkan oyunu 3 defa tekrar yükledim, PC'ye format attım, yine de düzelmedi. Şimdi de sistemimin yetmediğini bildiğim halde Uncharted indirdim ve "oyun en son çalıştırıldığında düzgün kapatılmadı" hatasını bunda da aldım ve oyun sorun oluştu gibi bir şey deyip açılmıyor. RE8, CoD: MW2. GTAV gibi oyunlar yüklü şu an, hiçbiri hata vermiyor, sadece bunlar.

(RDR2 bile oynadım bu PC'de hata almadım)

Denediğim şeyler;
-PC'ye format.
-Video driver Update.
-Win Update.
-Aygıt Yöneticisi'nden video Update.
-BIOS Update vb birçok şey. Şimdiden teşekkürler<3

Evet her şey güncel eski sürüm bile yüklemeyi denedim

Büyük ihtimal donanımsal bir sorun

Oyunun dosyalarından oyunun grafiklerini düşürün çözülecek mi bir bakalım.

Bunun için Windows tuşu + r tuşuna basıp appdata yazıp local dosyasına girin daha sonra athena dosyasına girin saved daha sonra Config'e ondan sonra da windowsclient e tıklayın daha sonra gamer user settings e tıklayın (not defteri olarak açın eğer bir şey yazamıyorsanız gamerusersettings e sağ tık yapın ardından özellikler deyin salt okunur tikini kaldırın kaydedin daha sonra çın orada texture vs. var oradan hepsini 1 yapın oyunun açılması gerekir.

Bunun için Windows tuşu + r tuşuna basıp appdata yazıp local dosyasına girin daha sonra athena dosyasına girin saved daha sonra Config'e ondan sonra da windowsclient e tıklayın daha sonra gamer user settings e tıklayın (not defteri olarak açın eğer bir şey yazamıyorsanız gamerusersettings e sağ tık yapın ardından özellikler deyin salt okunur tikini kaldırın kaydedin daha sonra çın orada texture vs. var oradan hepsini 1 yapın oyunun açılması gerekir.

Hocam maalesef onu da denedim bu sefer oyun yapılandırması kullanılamıyor dedi Steam en son öyle sildim zaten.

Bunun için Windows tuşu + r tuşuna basıp appdata yazıp local dosyasına girin daha sonra athena dosyasına girin saved daha sonra Config'e ondan sonra da windowsclient e tıklayın daha sonra gamer user settings e tıklayın (not defteri olarak açın eğer bir şey yazamıyorsanız gamerusersettings e sağ tık yapın ardından özellikler deyin salt okunur tikini kaldırın kaydedin daha sonra çın orada texture vs. var oradan hepsini 1 yapın oyunun açılması ger

Hocam donanımsal dediniz aklıma geldi PC de 1 tane SSD girişi olduğu USB aparat kullanıyorum SSD'ler için acaba ondan olabilir mi eskiden USB taşınabilir HDD kullanıyordum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı