Oyunlar Popülerliğini Korur Mu?

Oyunlar böyle devam eder mi?

• Oy verenlerin toplamı
    42

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, oyunlar şu anda bayağı bir popüler. 40 yaşındaki adam bile mobilden oyun oynuyor. Sizce oyun devri kapanır mı yoksa başka bir boyuta yükselip, tüm dünyaca popüler bir şey olmaya uzun süre devam eder mi? Başka bir konu da var, o da mobil oyunlar mı yükselir yoksa PC ve konsol mu?
Benim oyum, oyun devri uzun süre devam eder ve mobil oyunlar azalır. Sizce?
Bu konu yeni PC toplamış ve oyun devri biterse elinde patlama korkusu yaşayacak biri tarafından oluşturulmuştur. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun devri bitmez, aksine hızlı bir şekilde yükseliyor. Oyun oynayan kullanıcı sayısı yaş aralığı farketmeksizin artıyor. Bunu üretici firmaların gaming ürünler için yaptığı yatırımlardan anlayabiliriz. Bence tüm platformlar yükselişte olur, artık mobil oyunlar da ciddi grafik ve oynanış seviyelerine ulaştı ve bir kitlesi var.

Bitmez. Çünkü artık evde bilgisayarın olması çok üst düzey bir durum olarak görülmüyor. Eskiden evinde televizyonu, bilgisayarı olana zengin gözüyle bakılıyordu :)

Bu sebeple 3-4 yaşında olan çocuk o yaşta telefondaki bir oyuna erişebiliyorsa, ilerleyen zamanlarda PC ve konsol gibi platformlarla da tanışacaktır. Oyunlar benim eskisi kadar ilgimi çekmiyor mesela, ben tadımlık oynayan biriyim. Benim için olmazsa olmaz bir olay değil. Ben yarın oyun oynamayı bırakırım.

Ama hayatına bunları yemek + su gibi katan insanlar da yok değil. Böyle insanlar oldukça oyun firmaları ekmek yer, bu serüven de farklı boyutlara geçerek ilerler ve büyür.

Oyun oynamak insanların doğal bir eğlence aracıdır film izlemek yada müzik dinlemek gibi. Bu yüzden oyun oynamak gereksiz değildir. Fazla oynamak gereksizdir.

Oyun oynamak bağımlılık şekli abartılmadığı sürece neden gereksiz birşey olsun? Oyun oynayana garip bakmak yerine "Ne güzel, kimseye zararı olmadan kendi kendine eğleniyor." gözüyle bakmak lazım. Kafa dağıtmak konusunda en güzel çözümlerden birisi oyun oynamaktır. Neden böyle düşüncelere kapıldınız? Birileri size oyun oynuyorsunuz diye garip mi bakıyor? Veya size mi oyun oynayanlar garip geliyor?

Peki sizce oyun oynamak gereksiz bir şey midir? Oyun oynayan kişiye garip bakılır mı?
Çok severim ama gereksiz olduğu doğru. Sonuçta herhangi bir üretim yapmıyorsunuz. Sadece eğlence için bir araçtır, oyunlar.

Bazı arkadaşlar 1000 saat 2000 saat oyuna ayırıyor. 2000 saat demek, 2 sene boyunca her gün 3 saat oyun oynamak demek. Bunu yapan kişi zaten istediği üniversiteyi kazanır veya üniversiteyi derece ile bitirir, çalışıyorsa terfi alır vs.

Peki sizce oyun oynamak gereksiz bir şey midir? Oyun oynayan kişiye garip bakılır mı?
-Film izlemek gereksiz bir şey midir ? Hobilerle uğraşmak gereksiz bir şey midir ? Hobileriyle uğraşan, kendisine haz veren şeylerle uğraşan kişiye garip bakılır mı ?

-Haftanın "her günü" film izlemek gereksiz bir şey midir ? "Kesintisiz olarak" hobilerle uğraşmak gereksiz bir şey midir ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı