Rmastered

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Rtx3050
Anakart
Bilmiyorum
İşlemci
i5 12450h
Merhaba, oyunlarda dokuların geç yüklenmesi gibi bir sorun yaşıyorum. Uzaktaki dokular sadece yaklaştığım zaman yükleniyor. Driverlar güncel, ekran kartını da en son ki sürücüye güncelledim ama sorun düzelmedi. Tekrar bilgisayarın üreticisinin önerdiği driver sürücüsünü kurdum yine düzelmedi. DDU ile sürücüyü kaldırdım tekrar kurdum yine sorun düzelmedi. Windows 11'den Windows 10 geçtim onda da düzelmedi. Windows onarma kodlarını denedim yine düzelmedi, DirectX vs. gibi şeyleri güncelledim yine düzelmedi.

Sistemim:

RTX3050 4 GB 128bit, i5 12450H 12 çekirdekli 4.5 GHz, 16 GB 3200MHz RAM, 2X 500GB M.2 SSD.

Şimdi SSD'den dolayıdır kesin diyen arkadaşlar olacaktır direkt. Cihazda 1 tane SSD vardı 1 tane daha taktırdım, aynı oyunları ikisinde de denedim sorun düzelmedi ve okuma yazma hızı da yavaş falan değil.

Cihaz masaüstü değil laptop, darboğaz yok olamazda bence böyle bir sistemde. İşlemci ekran kartını gayet iyi besliyor. Bu arada ısınma sorunu falan da yok cihazımda. Zaten yeni aldım ve cihazın donanımında bir sorun var mı diye de servise gönderip özellikle bakılmasını istedim. Eğer bakım gerekiyorsa bakımını da yapılmasını istedim. Bence sorun donanım da değil yazılımda.

Bu sorun bana kafayı yedirtecek. Akıl sağlığım çöktü gerçekten. Bu sorunu yaşayıp çözmüş veya en azından bir fikri olan yok mu? Oyunlarda kasma donma yok ve NVIDIA panelinden hem performans ayarlarında hem kalite ayarlarında denedim yine düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten öyle olması gerekiyor, bu bir sorun değil oyunla alakalı durum.

GTA 5, Mafia 3 Remastered, RDR 2 yani sistemimin çok rahat yeteceği oyunlar hepsi. Zaten Ultra ayarlarda bile kasmıyor, 70-80 FPS bazen daha fazla alıyorum. Ki Low ayarlarda da denedim sorun çözülmedi zaten.

@ntrie

Zaten öyle olması gerekiyor, bu bir sorun değil oyunla alakalı durum.
Gölgeler vesaire yaklaştığımda anında beliriyor ki çok uzun bir mesafe de yok. Oyunla alakalı olduğunu sanmıyorum pek.

GTA 5, Mafia 3 Remastered, RDR 2 yani sistemimin çok rahat yeteceği oyunlar hepsi. Zaten Ultra ayarlarda bile kasmıyor, 70-80 FPS bazen daha fazla alıyorum. Ki Low ayarlarda da denedim sorun çözülmedi zaten.

@ntrie

Yani sen diyorsun ki mesela GTA 5'te uzaktaki dokular ben oraya yaklaşsam da yaklaşmasam da yüklenmiş olsun öyle mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sorun bununla aynı.

Videoyu yükleyen bunu sorunmuş gibi yüklemiş ama alttaki yorumlarda bunun açık dünya oyunları için normal bir durum olduğu söylenmiş. Bunun çözümü belki grafik modlarıyla olur hocam ve olsa bile çok üst seviye bir sistem gerektirir, bana sorarsan çok kafaya takma.

Geri
Yukarı