Oyunlarda kasma sorunu

justsafety

Decapat
Yer
Bebek/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben bu laptopu bayağı araştırarak almıştım. İlk 2 ayda falan "RDR 2, Cyberpunk 2077, Valorant vs. vs." gibi oyunları Ultra 1080p 120-130 FPS değerleri arasında oynuyordum.(bazı oyunlarda 240-300 FPS olduğu oluyordu) son 1-2 gündür bilgisayarımda yüklü olan bütün oyunları 20-23 FPS arası değerlerde oynuyorum. En düşükte ise 30'u geçmiyor. Sizce sebebi nedir? Belirtirseniz sevinirim.

RTX 2060'lı bir laptopta ultrada RDR 2 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda nasıl 120-130 FPS alabiliyorsunuz ? Kendim de kullanıyorum da doğruysa mutlu olacağım çünkü daha denemedim.

Merhaba, ben bu laptopu bayağı araştırarak almıştım. İlk 2 ayda falan "RDR 2, Cyberpunk 2077, Valorant vs. vs." gibi oyunları Ultra 1080p 120-130 FPS değerleri arasında oynuyordum.(bazı oyunlarda 240-300 FPS olduğu oluyordu) son 1-2 gündür bilgisayarımda yüklü olan bütün oyunları 20-23 FPS arası değerlerde oynuyorum. En düşükte ise 30'u geçmiyor. Sizce sebebi nedir? Belirtirseniz sevinirim.

Nvidia driveları güncel mi? Güncelse bile tekrardan silip kur dostum ama bi program vardı youtubede monster anlatmış onun gibi uygula.
Nvidia ayarlarının yüksekte olup olmadığını kontrol et. Kullandığın pil modunun ayarı değişmiştir belki silip olması gerekeni kullan.
Arka plandaki uygulamalardan bu kadar düşmez ama yinede kontrol et.
Bunları dene istersen olmazsa fps, işlemci testlerini yap bi onları dene eğer normal olması gereken sonuçları alıyorsan bir yanlışlık yapmışsındır format at düzelir.

Son düzenleme:

Macun değiştir istersen kasanın içini de bir temizle.

Macun değiştir istersen kasanın içini de bir temizle.

Hocam kasanın içini nasıl temizleyeyim? Laptop sonuçta.

RTX 2060'lı bir laptopta Ultra'da RDR 2 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda nasıl 120-130 FPS alabiliyorsunuz? Kendim de kullanıyorum da doğruysa mutlu olacağım çünkü daha denemedim.

Onlarda genelde 80-90 FPS değerleri veriyorlar, diğer oyunlarda kat kat daha yüksek değerler aldığım için öyle söyledim.

Arka planda çalışan programları takip et.

Arka planda 1 tane uygulama çalışıyor genel olarak, o da Spotify.

2. olarak da bu problem sadece oyunlarda oluyor. Mesela render falan yaparken veya grafik kartının üst düzeyde kullanıldığı programlarda hiçbir problemim yok. (Unity 3D, Unreal Engine vs.)
NVIDIA Drive'ları güncel mi? Güncelse bile tekrardan silip kur dostum ama bir program vardı YouTube'da Monster anlatmış onun gibi uygula.
NVIDIA ayarlarının yüksekte olup olmadığını kontrol et. Kullandığın pil modunun ayarı değişmiştir belki silip olması gerekeni kullan.
Arka plandaki uygulamalardan bu kadar düşmez ama yine de kontrol et.
Bunları dene istersen olmazsa FPS, işlemci testlerini yap bir onları dene eğer normal olması gereken sonuçları alıyorsan bir yanlışlık yapmışsındır format at düzelir.

Evet NVIDIA driverları güncel. Pil modu hep en iyi performansta. FPS testi yaptım normal çıktı. Zaten belirttiğim gibi sadece oyunlarda oluyor bu sıkıntı.
Arkadaşlar sorunum çözüldü, yaptığım hata varsayılan ekran kartını Intel'in dahili kartı olarak ayarlamış olmam. Şu an gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum: Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam kasanın içini nasıl temizleyeyim? Laptop sonuçta.

Onlarda genelde 80-90 FPS değerleri veriyorlar, diğer oyunlarda kat kat daha yüksek değerler aldığım için öyle söyledim.

Arka planda 1 tane uygulama çalışıyor genel olarak, o da Spotify.

2. olarak da bu problem sadece oyunlarda oluyor. Mesela render falan yaparken veya grafik kartının üst düzeyde kullanıldığı programlarda hiçbir problemim yok. (Unity 3D, Unreal Engine vs.)

Evet NVIDIA driverları güncel. Pil modu hep en iyi performansta. FPS testi yaptım normal çıktı. Zaten belirttiğim gibi sadece oyunlarda oluyor bu sıkıntı.
Arkadaşlar sorunum çözüldü, yaptığım hata varsayılan ekran kartını Intel'in dahili kartı olarak ayarlamış olmam. Şu an gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum: Herkese teşekkürler.

Hocam arka kasanın içini açacaksınız birikmiş tozları alacaksınız.

Geri
Yukarı