Oyunlarda oluşan bulanıklılık

Asiruhhhhh

Centipat
Daha fazla  
Hayırlı günler arkadaşlar. Yeni monitör aldım oyunlarda duruken kalite çok iyi ama yürürken görüntü bulanıklaşıyor, çözümünü bulamadım sebep nedir acaba? Monitörde mi, ekran kartı ayarlarında mı bir sorun var? Bir şeyi mi kapa aç yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı günler arkadaşlar. Yeni monitör aldım oyunlarda duruken kalite çok iyi ama yürürken görüntü bulanıklaşıyor, çözümünü bulamadım sebep nedir acaba? Monitörde mi, ekran kartı ayarlarında mı bir sorun var? Bir şeyi mi kapa aç yapmam lazım?

Ghosting olabilir mi? Benim monitör de o olay var bende aynı şeyi görüyorum.

Oyun ayarlarinda Motion blur acik olabilir. Oyunun video ayarlarini kontrol edin.

Oyun ayarlarinda Motion blur acik olabilir. Oyunun video ayarlarini kontrol edin.

Basit olan çözümü oyun ayarlarından hareket bulanıklıgını kapatman. Ama bu bazı oyunlarda sorunu olmayan çözüm gibi bir şey, misal RDR2. 1080p de ne ayar yaparsam yapayım bulanıktı.

Hangi oyun? Oyunun kendi özelliği olabilir.

Motion Blur'u kapat.

7 Days to Die ve ghost ware Tokyo da denedim ikisinde de aynı dediğinizi kapattım daha iyi oldu ama bir tık daha var ghosting olabilir mi acaba monitör Lenovo Legion 25i 30.

Yeni konular

Geri
Yukarı