Oyunlarda yüksek ping ve bağlantı kopma sorunu

clejXXX

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim sorunu yaşıyorum. Önceden Wi-Fi ile bağlanıyordum sorun ondadır diye düşündüm, değilmiş. İnternetim 20 Dowloand 5 Upload fakat ping 55 falan. Oyunlarda da aniden artıyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wifi'ını kullanan başka cihaz olup olmadığını kontrol edebilirsin eğer yoksa herhangi bir yazılım güncellemesi olabilir. 55 Ping hangi oyundan aldığına göre de değişir eğer League of legends, CS:GO, Rainbow Six Siege (hatta bu kadar az alamazsın bile rainbowdan) gibi oyunlarda ise sıkıntı değil hatta düşük bir ping bile diyebilirim.

Wifi'ını kullanan başka cihaz olup olmadığını kontrol edebilirsin eğer yoksa herhangi bir yazılım güncellemesi olabilir. 55 Ping hangi oyundan aldığına göre de değişir eğer League of legends, CS:GO, Rainbow Six Siege (hatta bu kadar az alamazsın bile rainbowdan) gibi oyunlarda ise sıkıntı değil hatta düşük bir ping bile diyebilirim.
CS:GO'da ve LoL'de oluyor zaten. Ping 50-60 onda sıkıntı yok ama aniden oyun takılıyor ping yükseliyor sıkıntı o.

CS:GO'da ve LoL'de oluyor zaten. Ping 50-60 onda sıkıntı yok ama aniden oyun takılıyor ping yükseliyor sıkıntı o.

Anladığım kadarıya Superonline Fiber kullanıyorsunuz? İlginç. Superonline'da böyle şeyler olmaz pek.

Sorunu öncelikle bilgisayarda arayalım isterseniz. Başka bilgisayarda deneme imkanınız var mı?

Anladığım kadarıya Superonline Fiber kullanıyorsunuz? İlginç. Superonline'da böyle şeyler olmaz pek.

Sorunu öncelikle bilgisayarda arayalım isterseniz. Başka bilgisayarda deneme imkanınız var mı?
Hayır, uydunet kullanıyorum. Eski bilgisayarımda böyle bir şey olmuyordu, yeni PC aldığımdan beri böyle. Ayrıca eski Bilgisayarımda paket daha düşük hızdı şimdi daha yüksek fakat droplu.

CMD'yi açın, oraya "ping -t tr.leagueoflegends.com" yazın.

Stabil bir şekilde ping atmalı. Oynaklık olduğu yeri veya yerleri komple ekran görüntüsü alarak bir gösterir misiniz?

Uydunet ise, internetinizden şüphelenebiliriz :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı